David Graeber: Praca bez sensu.

Praca bez sensu

David Graeber

Wydanie: Cena:
48,93 zł
51,92 zł
48,93 zł 69,90 zł -30%
Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni: 69,90


Opis książki

Książka roku 2018 "Financial Timesa" i "Timesa".

Na pytanie: "Czy Twoja praca daje światu coś sensownego?" 37% Brytyjczyków i 40 % Holendrów odpowiada, że za istnieniem ich zajęcia nie przemawia nic. Czy myślisz, że twoja praca ma znaczenie? Jeśli uważasz, że nie, to prawdopodobnie masz rację – i należysz do coraz większego grona osób wykonujących zawody, które nie mają żadnego sensu.

Antropolog David Graeber w swojej najnowszej książce zgłębia zjawisko prac bez sensu i zastanawia się, co to mówi o dzisiejszym systemie społeczno - gospodarczym. 

Recenzje

nagrody

Książka Roku 2018 „Financial Times”

Książka Roku 2018 „The Times”

Szczegóły

Liczba stron:
448
Tytuł oryginału:
Bullshit Jobs. A Theory
Tłumaczenie:
Mikołaj Denderski
Projekt okładki:
Marcin Hernas | tessera
Skład:
Marcin Hernas | tessera
ISBN twarda oprawa:
978-83-66232-43-3
ISBN wydanie e-book:
978-83-66586-09-3
Rok wydania:
2019
Wysokość w mm:
238
Szerokość w mm:
165
Wydanie:
Ebook
Twarda okładka

Zobacz też

BIO

David Graeber

David Graeber (1961-2020) - profesor antropologii, aktywista. Wykładowca London School of Economics, jeden z ważniejszych uczestników ruchu Occupy Wall Street (magazyn Rolling Stone przypisuje mu wymyślenie głównego hasła protestów o 99 procentach "We are the 99%"). Autor bestsellerowej i nagradzanej książki Bullshit Jobs (Praca Bez Sensu), książek Dług. Pierwsze pięć tysięcy lat oraz Utopia Regulaminów.

Działacz rewolucyjnego związku zawodowego Industrial Workers of the World. Publicznie wspierał demokratyczną rewolucję w kurdyjskiej Rożawie, Jeremiego Corbyna na stanowisku przewodniczącego brytyjskiej Partii Pracy oraz międzynarodowy ruch Extinction Rebellion.  

fot. Courtesy of Melville House

Czytaj więcej

Wokół książki

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia