Cena nierówności. W jaki sposób dzisiejsze podziały społeczne zagrażają naszej przyszłości?

Rosnące nierówności szkodzą wszystkim: przyczyniają się do kryzysów ekonomicznych, zmniejszają produktywność społeczeństwa i osłabiają wzrost gospodarczy.Niepewność jutra, słaby system edukacji i ochrony zdrowia, kryzys mieszkaniowy – to też wszystko sprawa nierówności.

To przez nie społeczeństwa nie wykorzystują pełni swojego potencjału. Zamiast żyć, uczyć się, pracować i uczestniczyć w demokracji, walczą o kawałki z coraz mniejszego tortu. To wszystko oczywiście znane fakty, opisane w wielu głośnych książkach. Czasem jednak wydaje się, że wzrost nierówności to wynik działalności żywiołów naturalnych i nic nie da się na to poradzić. Joseph Stiglitz przekonuje, że to zupełnie nie tak. To że przeważająca część bogactwa należy do zaledwie jednego procenta społeczeństwa to nie kwestia praw natury, ale decyzji politycznych i wpływu osób i instytucji, które „pogoń za rentą” nazywają „wolnym rynkiem”.

978-83-64682-80-3

Nowy produkt

Ograniczona oferta specjalna

62,91 zł

69,90 zł

- +

 
Szczegóły
Tytuł oryginałuThe Price of Inequality: How Today's Divided Society Endangers Our Future
Rok wydania2015
RedakcjaKrzysztof Zadros
Liczba stron624
Projekt okładkiMarcin Hernas
ISBN/ISSN978-83-64682-80-3
TłumaczenieRobert Mitoraj
Typ oprawyTwarda
Data premiery 2015-11-27
WydawnictwoKrytyka Polityczna
 
PATRONAT MEDIALNY

 
O AUTORZE

Joseph Stiglitz (1943) – ekonomista, laureat Nagrody Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie ekonomii, wykłada makroekonomię w Columbia University. Autor m.in.: Freefall (2010), Fair trade (2007), Globalizacji (2004).

Zobacz też:

Recenzje | Wydarzenia | Fotorelacje

Recenzja: Czy jutro będzie bardziej sprawiedliwe?

Marcin Walków na wrocław.naszemiasto.pl recenzuje książkę Josepha Stiglitza "Cena nierówności".

Menu