Nierówności. Co da się zrobić?

Nierówności. Co da się zrobić?

Anthony B. Atkinson

Wydanie: Cena:
27,96 zł
51,92 zł
27,96 zł 69,90 zł -60%
Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni: 69,90


Opis książki

Nierówności są z nami od zawsze: archeologowie znajdowali ich ślady na prehistorycznych stanowiskach, w starożytnej republice rzymskiej senatorzy bogacili się kosztem niewolników i podbitych terytoriów, w czasach reformacji w niemieckich miastach współczynnik Giniego szybował do niebotycznych poziomów. Czy skoro po tylu latach reform, wojen i postępu wciąż nie poradziliśmy sobie z tym, że jedni mają więcej a inni mniej, problem w ogóle da się rozwiązać?

Anthony B. Atkinson, jeden z najważniejszych badaczy zajmujących się nierównościami, twierdzi że tak, choć będzie to wymagało reform bardziej wyszukanych niż zwykłe podwyższenie podatków dla bogatych i szeregu kompleksowych zmian w dziedzinach zatrudnienia, technologii, ubezpieczeń społecznych, dystrybucji kapitału i opodatkowania.

Recenzje

Szczegóły

Liczba stron:
512
Tytuł oryginału:
Inequality. What Can Be Done?
Tłumaczenie:
Mikołaj Ratajczak, Maciej Szlinder
Redakcja:
Anna Wojczyńska
Projekt okładki:
Marcin Hernas | tessera.org
Skład:
Marcin Hernas | tessera.org
ISBN:
978-83-65369-95-6
Rok wydania:
2017
Typ oprawy:
twarda
Wysokość w mm:
205
Szerokość w mm:
145
Wydanie:
Ebook
Twarda okładka
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Krytyki Politycznej

Zobacz też

BIO

Anthony B. Atkinson

Anthony B. Atkinson (1941-2017) - brytyjski ekonomista, wykładowca London School of Economics and Political Science i Nuffield College w Oksfordzie. Atkinson przez ponad cztery dekady zajmował się przede wszystkim kwestią nierówności, ubóstwa i dystrybucji dochodów. Był również mentorem Thomasa Piketty’ego, autora głośnego "Kapitału w XXI wieku", która również ukazała się nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

fot: Niccolò Caranti | CC BY-SA 4.0

Czytaj więcej

Wokół książki

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia