Nierówności. Co da się zrobić?

Nierówności. Co da się zrobić?

Anthony B. Atkinson

Wydanie: Cena:
55,92 zł
51,92 zł
55,92 zł 69,90 zł -20%

Opis książki

Nierówności są z nami od zawsze: archeologowie znajdowali ich ślady na prehistorycznych stanowiskach, w starożytnej republice rzymskiej senatorzy bogacili się kosztem niewolników i podbitych terytoriów, w czasach reformacji w niemieckich miastach współczynnik Giniego szybował do niebotycznych poziomów. Czy skoro po tylu latach reform, wojen i postępu wciąż nie poradziliśmy sobie z tym, że jedni mają więcej a inni mniej, problem w ogóle da się rozwiązać?

Anthony B. Atkinson, jeden z najważniejszych badaczy zajmujących się nierównościami, twierdzi że tak, choć będzie to wymagało reform bardziej wyszukanych niż zwykłe podwyższenie podatków dla bogatych i szeregu kompleksowych zmian w dziedzinach zatrudnienia, technologii, ubezpieczeń społecznych, dystrybucji kapitału i opodatkowania.

Recenzje

Szczegóły

Liczba stron:
512
Tytuł oryginału:
Inequality. What Can Be Done?
Tłumaczenie:
Mikołaj Ratajczak, Maciej Szlinder
Redakcja:
Anna Wojczyńska
Projekt okładki:
Marcin Hernas | tessera.org
Skład:
Marcin Hernas | tessera.org
ISBN:
978-83-65369-95-6
Rok wydania:
2017
Typ oprawy:
twarda
Wysokość w mm:
205
Szerokość w mm:
145
Wydanie:
Ebook
Twarda okładka
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Krytyki Politycznej

Zobacz też

BIO

Anthony B. Atkinson

1941-2017) - brytyjski ekonomista, wykładał w London School of Economics and Political Science i Nuffield College w Oksfordzie. Atkinson zajmował się przede wszystkim kwestią dystrybucji dochodów, był też mentorem Thomasa Piketty’ego, autora głośnego Kapitału w XXI wieku, która również ukazała się nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

foto: Niccolò Caranti | CC BY-SA 4.0 

Czytaj więcej

Wokół książki

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies