Powstało w 2007 roku z ambicją ożywienia tradycji polskiej inteligencji zaangażowanej. Nasze publikacje wielokrotnie trafiały na listy bestsellerów i wpływały na kształt debaty publicznej, żeby wymienić tylko Kapitał w XXI wieku Piketty'ego, Prześnioną rewolucję Andrzeja Ledera czy Matkę Feministkę Agnieszki Graff.

Aby zmieniać świat, trzeba najpierw go opisać


Slavoj Žižek

Wiemy, że same książki nie zmienią świata, ale wierzymy, że mogą w tym pomóc, dlatego stawiamy sobie za cel, żeby nasze publikacje rozpoczynały ważne dyskusje społeczne, komentowały problemy współczesności czy na nowo opisywały historię. Wydajemy zarówno książki uznanych autorek_ów, jak i utalentowanych debiutantek_ów Wszystkie wydawane przez nas serie – Historyczna, Idee, Nie-fikcja, Poradnikowa, Ekonomiczna, Literacka czy Dla Dzieci – łączą w sobie zaangażowanie społeczne z najwyższym poziomem literackim. Nasze książki niejednokrotnie trafiały na listy bestsellerów i były nagradzane prestiżowymi wyróżnieniami, ale co dla nas najważniejsze, zmieniały sposoby myślenia.

Wprowadzamy w polski obieg idei najważniejsze prace z filozofii, ekonomii, historii, socjologii politycznej oraz teorii kultury i sztuki. Publikowane przez nas oryginalne pozycje polskich autorów były wielokrotnie doceniane i nagradzane. Publikujemy też książki dla dzieci i młodzieży, a na podstawie wydanego przez nas scenariusza powstał film Jesteś Bogiem.

redakcja

Julian Kutyła

redaktor naczelny, prawa autorskie
[email protected]

Jan Kapela

redaktor prowadzący: ekologia, feminizm, kultura współczesna, beletrystyka
[email protected]

Justyna Pelaska

redaktorka prowadząca
[email protected]

Krzysztof Tomasik

redaktor inicjujący: biografia, reportaż, literatura faktu, beletrystyka
[email protected]

Patryk Walaszkowski

sekretarz redakcji, redaktor prowadzący: humanistyka, historia, sztuka, teatr
[email protected]

promocja

Karolina Krakowska

kierowniczka działu
[email protected]

Vendula Czabak

Maja Głowacka

Aleksandra Welchar

projektantka graficzna
[email protected]

dystrybucja

Tomek Marciniak

kierownik działu 
[email protected]

Marta Piątkowska

Paweł Paprota

sklep internetowy, sprzedaż hurtowa
[email protected]

Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia