"Dezorientacje" na wystawie w Tajpej

"Dezorientacje" na wystawie w Tajpej

Od 17 stycznia 2023 roku w bibliotece Not Just Library mieszczącej się w Taiwan Design Museum można oglądać wystawę The Most Beautiful Polish Books. Na wystawie obejrzeć można również książkę "Dezorientacje: Antologia polskiej literatury queer".
Co czytać w wakacje? bell hooks!

Co czytać w wakacje? bell hooks!

Sięgając po przykłady z własnego życia i kultury popularnej, hooks pokazuje szereg mechanizmów, za pomocą których mężczyźni są wychowywani i formatowani do krzywdzenia siebie samych i ludzi wokół - pisze Hubert Walczyński z magazynu "Kontakt" o książce "Gotowi na zmianę".
Przełamanie tabu

Przełamanie tabu

To przełamanie tabu i opowiedzenie o temacie, który od lat zaciągnięty był zasłoną milczenia - pisze Aneta Sawicka z portalu "Sztukater" w recenzji książki "Niedopowiedziane biografie" Jakuba Gałęziowskiego.
"Gruba" lekcja dla naszego społeczeństwa

"Gruba" lekcja dla naszego społeczeństwa

Chciałam pokazać w tej książce, że nie ma bezpośredniego przełożenia, że człowiek gruby, to efekt nadmiernego spożycia i lenistwa - mówi Maria Mamczur, autorka książki "Gruba", w rozmowie z Maxem Cegielskim dla radia "Newonce".
Nienormalna normalność

Nienormalna normalność

Szeroki wachlarz ujęć teoretycznych bez wątpienia stanowi największą zaletę zbioru. Zespołowi redakcyjnemu udało się znakomicie uchwycić wielowymiarową specyfikę pandemii, a przede wszystkim wyważyć refleksję nad jej wymiarem jednostkowym i zbiorowym - pisze Małgorzata Tarnowska z "Małego Formatu" w recenzji książki "Pamiętniki Pandemii".
Jak męczyć się mądrze

Jak męczyć się mądrze

Tytułowe zmęczenie występuje w książce w wielu formach. Pozwala to lepiej zrozumieć wszechobecność przepracowania, trudność odpoczynku i skutki tego stanu - pisze Tomasz Figura z "Małego Formatu" w recenzji książki "Społeczeństwo zmęczenia i inne eseje".
Kim jest polski ekonomista?

Kim jest polski ekonomista?

Książka Toporowskiego to jednak pierwsza praca poświęcona Kaleckiemu, w której rdzeń narracji ma charakter przede wszystkim czasowy, nie tematyczny: pozwala to na inne, być może bliższe rzeczywistej dynamice ludzkiego umysłu prześledzenie formowania się poglądów ekonomisty - pisze Antoni Grześczyk z "Małego Formatu" w recenzji książki "Michał Kalecki. Biografia intelektualna".
Kościoła nie ma – premiera

Kościoła nie ma – premiera

Zapraszamy na premierę książki Roberta Samborskiego "Kościoła nie ma. Wspomnienia po seminarium". Z autorem porozmawia Artur Nowak.
Co przyniosło pierwsze 100 dni wojny?

Co przyniosło pierwsze 100 dni wojny?

Próbujemy pokazać, że ta wojna ma bardzo wiele wymiarów i przekłada się również na te procesy i polityki, które wydawałoby się, są z nią luźno związane. Trzeba to wszystko intelektualnie poukładać i opisać jako nierozerwalnie splecione - mówią Agnieszka Wiśniewska i Michał Sutowski, redaktorzy ebooka "Co wyrośnie z kieszeni pełnej ziaren słonecznika?", w rozmowie z Maxem Cegielskim dla radia "Newonce".
Pozaludzki wymiar wojny w Ukrainie. Wykład Dariusza Gzyry

Pozaludzki wymiar wojny w Ukrainie. Wykład Dariusza Gzyry

Zapraszamy w piątek 27 stycznia o godz. 18:00 do Księgarni Czarnego na wykład Dariusza Gzyry, autora książki "Dziękuję za świńskie oczy", poświęcony pozaludzkiemu wymiarowi wojny w Ukrainie.
"Społeczeństwo zmęczenia i inne eseje" to książka o Tobie, Tobie i Tobie też

"Społeczeństwo zmęczenia i inne eseje" to książka o Tobie, Tobie i Tobie też

Daliśmy się przekonać, że pracując więcej, bardziej w sposób pomysłowy, jesteśmy lepszymi ludźmi - mówią Julian Kutyła, redaktor naczelny Wydawnictwa Krytyki Politycznej, oraz Rafał Pokrywka, tłumacz książki, w rozmowie wokół "Społeczeństwa zmęczenia" Byung-Chul Hana w radiu "Newonce".
Jak patrzymy na rasizm?

Jak patrzymy na rasizm?

Jak dzisiaj pojawiają się głosy, że słowo "murzyn" jest neutralne, to jeśli spojrzymy na publicystykę kolonialną okresu międzywojennego, to ono absolutnie takie nie jest - mówi Agnieszka Kościańska, współautorka książki "Odejdź. Rzecz o polskim rasizmie", w rozmowie z Ewą Górską w podcaście "Reorient".
Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies