O tym, kto nienawidzi drzew

O tym, kto nienawidzi drzew

Kochamy beton i zalewamy nim praktycznie wszystko, co się da - od "rewitalizowanych" rynków, placów czy parków po wąwozy i brzegi rzek. Opowiada o tym w "Betonozie" Jan Mencwel, aktywista miejski, działacz społeczny, animator kultury, który jest gościem Michała Nogasia w Radiu Książki
Aaaaaaaaaby zrozumieć Amerykę...

Aaaaaaaaaby zrozumieć Amerykę...

O co chodzi Amerykanom i Amerykankom, stojącym w bolesnym szpagacie pomiędzy tak odmiennymi etycznie i estetycznie postaciami, jak Trump i Biden? Porozmawiajmy na ten temat 30 listopada o godzinie 18.00, pod czujną moderacją Aleksandry Wójtowicz z Fundacji Kaleckiego i przy udziale gościni, Joanny Jędrusik, autorki reportażu "Pieprzenie i wanilia".
Jedna z najważniejszych książek 2020 roku

Jedna z najważniejszych książek 2020 roku

Joanna Ostrowska poleca książkę Anny Dobrowolskiej "Zawodowe dziewczyny. Prostytucja i praca seksualna w PRLu"
Nie ma herstorii bez ciała i seksualności

Nie ma herstorii bez ciała i seksualności

Premiera książki "Zawodowe dziewczyny. Prostytucja i praca seksualna w PRLu" Anny Dobrowolskiej. Spotkanie poprowadzi Karolina Sulej. Opowieść o kobiecości, ciele, seksualności w patriarchalnej historiografii jest rugowana jako błaha, codzienna, wstydliwa. Tymczasem nie ma historii bez herstorii. A nie ma herstorii bez ciała i seksualności. 
Kiedy nie poślubisz ideału

Kiedy nie poślubisz ideału

O książce "Projekt rozwód" Izabeli Kosmali-Świerczyńskiej na portalu Sztukater:  Mam wrażenie, że ludzie pobierają się nie zdając sobie sprawy z tego czym jest więź małżeńska. Wydaje się im, że partner ma spełnić ich oczekiwania o wymarzonym partnerze (sic!), a małżeństwo jest panaceum na wyobrażenie o udanym życiu.
Profesor Andrzej Friszke gościem TOK FM

Profesor Andrzej Friszke gościem TOK FM

Dawno nie czytałam książki historycznej z tyloma kobiecymi bohaterkami twierdzi Anna Piekutowska w rozmowie z Andrzejem Friszke, autorem książki "Państwo czy rewolucja".
Szare wygrywa z zielonym

Szare wygrywa z zielonym

"Betonoza" - reporterska opowieść Jana Mencwela dostarcza narzędzi do uniknięcia katastrofy. A wraz z postępującym ociepleniem klimatu staje się lekturą obowiązkową dla samorządowców pisze Justyna Szklarczyk w tygodniku "Polityka".
Historia przemocy

Historia przemocy

Tomasz Marek Sosnowski recenzuje książkę Mai Staśko i Patrycji Wieczorkiewicz "Gwałt polski" dla portalu Strajk.eu: Gwałt jest nie tylko wyjątkowo okrutną, ale i perfidną oraz „demokratyczną” formą przemocy. Nie ma szczególnego profilu ofiary ani sprawcy. 
Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies