Odarcie z mitów i przeinaczeń

Odarcie z mitów i przeinaczeń

Jest to książka bardzo szczegółowa, przybliżająca nie tylko dzieje partii, lecz także sylwetki ówczesnych jej działaczy. Byli to wprawdzie ludzie ideowi, jednak ich cele były nie do pogodzenia z istnieniem niepodległego państwa polskiego - pisze Wojciech Sobański z portalu "HistMag" w recenzji książki prof. Andrzeja Friszke "Czekanie na rewolucję".
Faszyści, fajne chłopaki

Faszyści, fajne chłopaki

Książka Herera jest nieczęstym w Polsce przykładem połączenia humanistycznej erudycji, świetnego rozeznania w temacie i przystępnego języka, którym autor w sposób zwarty i konkretny tłumaczy najważniejsze zagadnienia związane z tematem faszyzmu - pisze Witold Mrozek na łamach "Dwutygodnika" o książce "Skąd ten faszyzm?".
Naturalny magazyn wody

Naturalny magazyn wody

Pozostaje mieć nadzieję, że "Hydrozagadka" czytana będzie przez polityków i osoby mające wpływ na decyzje dotyczące naszego środowiska - pisze redaktor portalu "Sztukater" w recenzji książki Jana Mencwela.
Niecodzienne spojrzenie

Niecodzienne spojrzenie

"Obrońcy pańszczyzny" to wyjątkowo atrakcyjna pod względem narracyjnym, poparta rozległym materiałem źródłowym, udana próba przedstawienia stanowiska szlachty wobec pomysłu zniesienia pańszczyzny - pisze portal "Sztukater" w recenzji książki Adama Leszczyńskiego.
Dlaczego (prawie) wszyscy kochają Byung-Chul Hana

Dlaczego (prawie) wszyscy kochają Byung-Chul Hana

Może po prostu trzeba nam dotyku i zaufania, o których uczy ten częściej narzekający, niż dający rozwiązania filozof - pisze Karol Kleczka z "Mint Magazine" w tekście o fenomenie, autora "Społeczeństwa zmęczenia" oraz "Kryzysu narracji", Byung-Chul Hana.
Migawki rasistowskiej teorii i praktyki

Migawki rasistowskiej teorii i praktyki

Podważając powszechne przekonanie o wyjątkowości Polski jako miejsca i kultury, w której problemy rasowe po prostu nie istnieją, autorzy twierdzą, że rasizm oraz "przypisywanie praw i przywilejów białości (...) kształtuje naszą tożsamość jako Polaków" - pisze Agata Ignaciuk w "Slavic Review" w recenzji książki Agnieszki Kościańskiej i Michała Petryka "Odejdź. Rzecz o polskim rasizmie".
Klikanie ku śmierci

Klikanie ku śmierci

Han odmalowuje smutny pejzaż kultury: pozostajemy narcystycznie zależni od sieci, ale nie potrafimy już gromadzić się we wspólnotach. Znakomicie liczymy dane, ale nie umiemy snuć historii - pisze Karol Kleczka z miesięcznika "Znak" w recenzji książki "Kryzys narracji".
Chmury i różaniec

Chmury i różaniec

Wiele jest w tej książce grup, które dochodzą w pewnym momencie do głosu, które zaczynają współpracować, opowiadać o swoich krzywdach i ujawniać, co się z nimi działo za zamkniętymi drzwiami klasztorów, szkół, przytułków, pralni magdalenek - mówią Paya i Ela z podcastu "Już tłumaczę" w recenzji książki "Irlandia wstaje z kolan".
Żarnobyl niezaistniały

Żarnobyl niezaistniały

Autor jeździł po kraju, rozmawiał ze świadkami i uczestnikami wydarzeń, gromadził dokumenty, konfrontował sprzeczne wersje historii. Narracja jest barwna, potoczysta, skrzy się od anegdoty - pisze Michał Przeperski z miesięcznika "Nowe Książki" w recenzji książki Piotra Wróblewskiego "Żarnowiec. Sen o polskiej elektrowni jądrowej".
"Nie wszystko muszę rozumieć"

"Nie wszystko muszę rozumieć"

Maja Heban, aktywistka i osoba trans postanowiła uporządkować pewne fakty, rozwiać mity, pokazać ludzi, którzy cierpią z powodu dysforii, prawa, języka nienawiści - pisze redaktorka portalu "Sztukater" w recenzji książki "Godność, proszę".
Uczelnia murem podzielona

Uczelnia murem podzielona

Judzińska w opowieści o praktykach wykluczenia realizowanych na wileńskiej uczelni znakomicie wykorzystuje konkretne przykłady, sprawiając, że czytelniczki i czytelnicy jej książki mogą być do naprawdę poruszeni przywoływanymi historiami - pisze Małgorzata Wójcik-Dudek z portalu ArtPapier w recenzji książki Natalii Judzińskiej "Po lewej stronie sali".
Urodzone z przemocy i przymusu

Urodzone z przemocy i przymusu

Napisane z gruntowną naukową metodycznością i nieodłącznym od tego gatunku piśmiennictwa chłodem, dzieło Jakuba Gałęziowskiego żarzy się jednak podskórnie dramatyczną i tragiczną emocją losów kobiecych - pisze Krzysztof Lubczyński z portalu pisarze.pl o książce "Niedopowiedziane biografie".
Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia