Regenesis. Jak wyżywić świat nie pożerając planety

George Monbiot

Wydanie: Cena:
42,19 zł
41,52 zł
42,19 zł 64,90 zł -35%
Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni: 64,91


Opis książki

A co, jeśli największym problemem nie jest to skąd bierzemy energię, tylko to w jaki sposób się żywimy?

Na całym świecie uprawy roli i hodowla zwierząt wyniszczają naturalne siedliska zwierząt, zmniejszają zasoby wody pitnej, zanieczyszczają oceany i przyspieszają zjawisko ocieplenia klimatu. Rolnictwo jest największą na świecie przyczyną niszczenia środowiska. Mimo to miliony ludzi nadal głodują, a ceny żywności rosną szybciej niż kiedykolwiek.

George Monbiot, dziennikarz „Guardiana”, aktywista i ekspert klimatyczny oraz bestsellerowy autor przekonuje, że nie uratujemy klimatu, jeśli nie dokonamy rewolucji żywnościowej oraz pokazuje jak możemy to zrobić. Niezbędną technologię mamy już na stole.

Autor podróżuje po świecie, aby poznać ludzi, którzy kochają ziemię i przyrodę oraz odkrywają rewolucyjne metody uprawy owoców, warzyw i zbóż wieloletnich. Spotyka się też z naukowcami, będącymi pionierami w syntetyzowaniu nowych form białek i tłuszczów, dzięki którym możemy produkować obfite, tanie i zdrowe pożywienie, jednocześnie przywracając naturze rozległe i dzikie połacie ziemi.

Regenesis to zapierająca dech w piersiach wizja przyszłości żywienia ludzkości. Monbiot pokazuje jak lepsze zrozumienie świata może pozwolić nam na wyprodukowanie większej ilości żywności i znacząco ograniczyć szkodliwość rolnictwa.

Recenzje

Szczegóły

Tytuł:
Regenesis. Jak wyżywić świat nie pożerając planety
Liczba stron:
472
Tytuł oryginału:
Regenesis: Feeding the World Without Devouring the Planet
Tłumaczenie:
Andrzej Wojtasik
Projekt okładki:
Maja Madejska
ISBN:
978-83-67075-84-8
ISBN wydanie e-book:
978-83-67805-21-6
Rok wydania:
Warszawa 2023
Typ oprawy:
miękka ze skrzydełkami
Wydanie:
Ebook
Miękka okładka
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Krytyki Politycznej
Gatunek:
esej
Wymiary:
132 x 210 mm
Autor_ka:
George Monbiot
Format wydania ebook:
epub, mobi

Zobacz też

BIO

GM

George Monbiot

Autor bestsellerowych książek m.in. Feral. Searching for Enchantment on the Frontiers of Rewilding; The Age of Consent. A manifesto for a new world order i Captive State. The corporate takeover of Britain; a także śledczych reportaży podróżniczych Poisoned Arrows, Amazon Watershed i No Man's Land. Prowadzi własną cotygodniową rubrykę w dzienniku „Guardian”.

Czytaj więcej

Wokół książki

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia