Polka gola! O kobietach w futbolu

Karolina Wasielewska

Wydanie: Cena:
38,43 zł
35,12 zł
38,43 zł 54,90 zł -30%
Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni: 54,90


Opis książki

“To cud, że mamy w Polsce kobiecą reprezentację w piłce nożnej” – mówi jedna z rozmówczyń Karoliny Wasielewskiej. Żeby zostać uznaną piłkarką w naszym kraju, trzeba przejść trudną drogę i pogodzić się z faktem, że na końcu może i czeka chwała, ale o sławie i pieniądzach nie ma co marzyć. Niedofinansowanie kobiecych klubów, opór sponsorów, czy konieczność wyboru między grą a pracą zarobkową lub grą a macierzyństwem – to tylko niektóre z problemów, z którymi mierzą się zawodniczki.

Oparta na rozmowach z uznanymi polskimi piłkarkami grającymi zarówno w polskiej, jak i europejskiej lidzie książka Karoliny Wasielewskiej przybliża czytelnikom sylwetki kobiet, które motywowane pasją do gry zdecydowały się iść na przekór utartym schematom i przekraczać kolejne granice wyznaczane kobietom przez społeczeństwo. Jeśli gdzieś na świecie spełniły się nadzieje feministek na to, że kobiety mogą robić, co chcą, wbrew przewidzianym dla nich przez patriarchat rolom – to właśnie w kobiecym futbolu.

Recenzje

Szczegóły

Tytuł:
Polka gola! O kobietach w futbolu
Liczba stron:
420
Projekt okładki:
Marcin Hernas
ISBN miękka oprawa:
978-83-67805-43-8
ISBN wydanie e-book:
978-83-67805-76-6
Rok wydania:
Warszawa 2024
Typ oprawy:
miękka ze skrzydełkami
Wydanie:
Ebook
Miękka okładka
Wymiary:
132 x 210 mm
Autor_ka:
Karolina Wasielewska
Format wydania ebook:
epub
mobi

Zobacz też

BIO

Karolina Wasielewska

Dziennikarka i autorka popularnego bloga Girls Gone Tech. Pracuje też jako prezenterka wiadomości w radiu. Autorka książek "Cyfrodziewczyny. Pionierki polskiej informatyki" oraz "Polka gola! O kobietach w futbolu".

Czytaj więcej

Wokół książki

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia