Czy psychodeliki uratują świat?

Maciej Lorenc

Wydanie: Cena:
27,93 zł
27,92 zł
31,92 zł
27,93 zł 39,90 zł -30%
Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni: 39,90


Opis książki

Po niemal pięciu dekadach wojny z narkotykami ugruntowane przekonanie o szkodliwości wszelkich substancji psychoaktywnych zaczyna rozpadać się pod naporem kolejnych dowodów naukowych. 

Badania pokazują, że psychodeliki mogą pomagać w leczeniu depresji, stresu pourazowego, uzależnień i lęku związanego z chorobami terminalnymi, ale również poprawiać jakość życia u osób, które nie mają żadnych dolegliwości. Doświadczenia mistyczne wywołane za pomocą tych substancji sprawiają, że z większym zrozumieniem podchodzimy do własnej osoby, innych ludzi i ekologii naszej planety. W odpowiednich warunkach prawie każdy może przeżyć tego rodzaju stany. 

Maciej Lorenc rozmawia z czołowymi ekspertami odpowiedzialnymi za renesans psychodeliczny i zgłębia wraz z nimi zagadnienia z różnych dziedzin - między innymi neuronauki, psychofarmakologii, psychologii, antropologii, religioznawstwa i polityki narkotykowej. Dzięki tej książce poszerzysz swoją perspektywę prawie jak po zażyciu LSD.

Recenzje

Matronaty

wsparcie

Publikacja ukazuje się przy wsparciu Open Society Foundations w ramach programu Global Drug Policy.

Szczegóły

Liczba stron:
320
Projekt okładki:
Marianna Dębska
ISBN:
978-83-66232-17-4
Wysokość w mm:
205
Szerokość w mm:
145
Wydanie:
Audiobook
Ebook
Miękka okładka

Zobacz też

BIO

Maciej Lorenc

Maciej Lorenc - socjolog, współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego, autor książek "Czy psychodeliki uratują świat?" (2019) i "Grzybobranie. Kulturowa historia psylocybiny" (2023), tłumacz wielu publikacji o środkach psychoaktywnych. Prowadzi audycję "Psychodelicje" w radiu Newonce. Publikował między innymi na łamach Focus, Tygodnika Powszechnego, Krytyki Politycznej, Znaku, PoradnikZdrowie, National Geographic i "Strefy Psyche" Uniwersytetu SWPS.

Czytaj więcej

Wokół książki

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia