Książki przełamujące tabu. Obowiązkowa lektura dla wszystkich ciekawych świata... - pisze o książkach "Czy psychodeliki uratują świat?" oraz "Jak zmienić swój umysł?" Domonik Sobolewski z Watching Closely.

Czy psychodeliki uratują świat? - Maciej Lorenc

Cenię sobie bardzo książki wyłamujące się z istniejących w danych czasach tematów tabu. Szczególnie takie, które poszerzają perspektywę na sposób, w jaki patrzymy na otaczającą nas rzeczywistość. Awangardowe, odważne i potrzebne.

Taka jest właśnie książka "Czy psychodeliki uratują świat?“ Macieja Lorenca wydana nakładem wydawnictwa Krytyka Polityczna. To zbiór wywiadów z naukowcami, doktorami i pionierami którzy są na froncie rewolucji, która dzieje się teraz w świecie nauki. Rewolucji której prawdopodobnie teraz już nic nie powstrzyma. Materiał dowodowy jest za duży, żeby móc go teraz zignorować. (…)

Bardzo poszerzająca horyzonty lektura. Jak dla mnie pozycja obowiązkowa dla ciekawych życia ludzi. The future is now. (…)

Jak zmienić swój umysł? - Michael Pollan

Co za książka! Obok "Sapiens" Yuvala Noah Harrariego nic w ostatnich latach tak mnie intelektualnie nie wciągnęło i nie wlało tylu ciekawych myśli do mojego gara. Nie przypadkowo to właśnie on jest jednym z piewców tej książki. (…)

Michael Pollan napisał książkę, którą przeczytać powinni wszyscy ciekawi świata. Kreśli on w niej najnowszą historię badań nad substancjami, które mogą okazać się największym przełomem w badaniach nad działaniem mózgu i umysłu. Molekułami pochodzącymi od natury, które od kilku lat zaczynają rewolucjonizować świat nauki. Mimo, że znane od dekad, a niektóre od tysiącleci, dopiero teraz dostają (jedna po drugiej) zielone światło dla naukowców na ich wnikliwe badania. Początkowo finansowane z prywatnych środków, teraz dostają rządowe granty.

Nie chce Wam spoilować Wam tej niesamowitej podróży zaczynającej się jeszcze w starożytnych cywilizacjach, a tripującej później przez południowo-amerykańskie dżungle, szwajcarskie laboratoria Sandozu, czy zamknięte pokoje Harvardu i Stanfordu. To pasjonująca podróż przez kulturę i kontrkulturę XX wieku, gdzie przewinie się masa znanych nam ikon muzycznych, filmowych, pisarskich, czy malarskich. (…)

Całe recenzje do przeczytania na FP Watching Closely.

Książki do kupienia w sklepie Wydawnictwa KP.