Polski teatr Zagłady

Polski teatr Zagłady

Grzegorz Niziołek

Wydanie: Cena:
29,94 zł
29,94 zł 49,90 zł -40%

Chwilowo brak w magazynie

Zostaw swój adres email - powiadomimy Cię, gdy tytuł będzie dostępny.

Opis książki

Polski teatr Zagłady to propozycja nowej perspektywy oglądu polskiego teatru. I zarazem pierwsza w Polsce monografia poświęcona problematyce teatru i Zagłady.

Nie jest to jednak książka o historii teatru, ale o objawiających się w teatralnym medium głębokich procesach zachodzących w polskiej kulturze, o dziejach zbiorowej myśli i afektów. To jedna z tych publikacji, które dotykają kwestii zasadniczych dla naszej tożsamości i przez które dokonuje się praca w obrębie samoświadomości Polaków.

Polski Teatr Zagłady Grzegorza Niziołka został jednym z 6 najważniejszych wydarzeń teatralnych roku 2013 portalu Dwutygodnik.com

Posłuchaj

Matronat/Patronat

Recenzje

Foto

Szczegóły

Liczba stron:
584
Projekt okładki:
Rafał Benedek + Marek Czyż / mesmercenter.com
ISBN:
9788363855055
Rok wydania:
2013
Typ oprawy:
miękka ze skrzydełkami
Wysokość w mm:
234
Szerokość w mm:
165
Wydawnictwo:
Krytyka Polityczna

Zobacz też

BIO

GN

Grzegorz Niziołek

Grzegorz Niziołek (1962) - Zajmuje się teatrem XX i XXI wieku, tradycją romantyczną w polskim teatrze, krytyką teatralną, najnowszymi zjawiskami w teatrze polskim i europejskim, związkami teatru i historii.

Jego eseje teatralne zostały zebrane w tomie Sny, komedie, medytacje (2000). Opublikował książki poświęcone twórczości Krystiana Lupy i Krzysztofa Warlikowskiego: Sobowtór i utopia. Teatr Krystiana Lupy (1997) i Warlikowski. Extra ecclesiam (2008). Jest autorem monografii Ciało i słowo. Szkice o teatrze Tadeusza Różewicza (2004). Wydał antologie Dziady. Od Wyspiańskiego do Grzegorzewskiego (1999, wspólnie z Tadeuszem Kornasiem) i Zła pamięć: przeciw-historia w polskim teatrze i dramacie (2012, z Moniką Kwaśniewską). Nakładem Krytyki Politycznej i Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego ukazała się jego książka Polski teatr zagłady, która została jednym z 6 najważniejszych wydarzeń teatralnych roku 2013 portalu Dwutygodnik.com i za którą autor otrzymał nagrodę im. Jana Długosza.

Profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego i Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Kierownik literacki Starego Teatru w latach 2004–2007, pomysłodawca festiwalu "re_wizje" i dyrektor artystyczny dwóch jego pierwszych edycji, poświęconych współczesnym interpretacjom tekstów romantycznych i antycznych. Od 2008 do 2010 roku dyrektor artystyczny (wspólnie z Agatą Siwiak) Festiwalu Dialogu Czterech Kultur w Łodzi. Współzałożyciel i redaktor naczelny czasopisma teatralnego „Didaskalia”.

Czytaj więcej

Wokół książki

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies