Nowość

Przedziwna sztuka porażki

To książka o tym, jak dobrze ponosić porażkę, jak ponosić ją znowu i znowu, by – przywołując słowa Samuela Becketta – "chybiać lepiej”.

Porażka, zapominanie i wygłupy stanowią główną oś łączącą poszczególne rozdziały książki, w których Halberstam w brawurowy sposób analizuje kreskówki, mainstreamowe i awangardowe produkcje, popkulturę i sztukę wysoką.

„Przedziwna sztuka porażki” to manifest kluczenia, improwizacji, mylenia się, kręcenia się w kółko, w których znaleźć możemy jednak zupełnie nieoczywisty nowy cel. Mając za przewodników SpongeBoba, Kanciastoportego i rybkę Nemo wyruszmy wraz z autorem w rejs, w którym „zamiast opierać się kresom i ograniczeniom, pozostańmy radośnie wierni wszystkim naszym nieuniknionym fantastycznym porażkom”.

"Niesamowicie świeże spojrzenie na teorię queer, koncepcję porażki oraz... filmy Pixara."

Michał Ochnik, Mistycyzm popkulturowy

Więcej szczegółów

978-83-65853-77-6

Nowy produkt

Ograniczona oferta specjalna

40,41 zł

44,90 zł

- +

 
Więcej

"Jak dobrze – w świecie, który mówi: biegnij do przodu – czasem zapomnieć się, potknąć, pomylić. Już So-krates mawiał, że błąd jest przywilejem filozofów, a tylko głupcy nigdy się nie mylą. „Przedziwna sztuka porażki” udowadnia, że wreszcie dorośliśmy do mówienia o niepowodzeniach bez nerwowych wypieków na twarzy – i bez znaczenia, czy chodzi nam o czwarte miejsce w zawodach, czy nieporadnie ulepione pierogi."

Magdalena Kostyszyn, Chujowa Pani Domu


"W queerowy los wpisana jest porażka wobec normalności: płciowej, seksualnej, małżeńskiej, życiowej – zwłaszcza w kontekście pędzącego do przodu kapitalizmu. Dlatego ta książka to prawdziwa ulga. Pozwala ułożyć się z porażką. Bo ta może stać się stylem, medytacją a nawet sztuką. Nie ze wszystkim trzeba się zgadzać z Halberstam, ale przeczytać te błyskotliwe eseje trzeba koniecznie."

Błażej Warkocki

 
Szczegóły
Rok wydania2018
Liczba stron320
Projekt okładkiMarcin Hernas, tessera.org
ISBN/ISSN978-83-65853-77-6
TłumaczenieMikołaj Denderski
Wysokość w mm210 mm
Szerokość w mm132 mm
Typ oprawymiękka ze skrzydełkami

Zobacz też:

Menu