Sztuka ze społecznością

Sztuka ze społecznością

Opracowanie Zbiorowe

Wydanie: Cena:
23,94 zł
20,94 zł
23,94 zł 39,90 zł -40%

Opis książki

Co to za czynność: wrzucać „piasty” do „bergerów” w fabryce traktorów Ursus? Co wydarzyło się w na szczecińskiej Platerøwce i jaki związek ma z tym kafkowska „dziura Babel”? Co robią indonezyjscy artyści, gdy praktykują nongkrong i jak dzięki temu stawiają opór kapitalizmowi?

W książce Sztuka ze społecznością na te i inne fascynujące pytania odpowiadają czołowi praktycy i badacze działań artystycznych nastawionych na współpracę z lokalnymi społecznościami. Działania artystyczne ze społecznościami odkrywają niezwykłe, pobudzające i otwierające światy doznań oraz emocji. Sztuka ze społecznością jest podróżą do wnętrza niepokoju.

Punktem wyjścia do zaproponowanego tu projektu sztuki jest realizowane od 2011 roku przez redaktorki i redaktora książki wielowątkowe przedsięwzięcie artystyczne ze społecznością warszawskiej dzielnicy Ursus. Służy ono za przypadek, mogący sugestywnie przedstawić podejście do sztuki, zaprezentowane w książce. Ścisły związek pomiędzy teorią i praktyką artystyczną stanowił również jedno z najważniejszych kryteriów doboru autorów i autorek publikowanych w książce wypowiedzi.

Sztuka ze społecznością rekonstruuje tradycję tego typu podejścia do praktyk artystycznych, dostarcza ich współczesnych przykładów oraz analizuje je pod kątem oddziaływania społecznego na lokalną rzeczywistość poprzez sztukę. Książka stanowić ma „podręcznik” – być czymś, co zawsze ma się pod ręką, by poszukać wiedzy, inspiracji, motywacji i wsparcia w uprawianiu sztuki ze społecznością.

Autorzy i autorki tekstów: Jaśmina Wójcik, Igor Stokfiszewski, Karolina Izdebska, Dorota Ogrodzka, Anna Cieplak i Joanna Wowrzeczka, Marianna Dobkowska i Krzysztof Łukomski, Tomasz Rakowski, Rafał Urbacki, Kuba Mikurda.

Matronaty/patronaty

Szczegóły

Liczba stron:
320
Tytuł oryginału:
Sztuka ze społecznością
Opracowanie graficzne:
Hanna Dyrcz
Wstęp:
Jaśmina Wójcik, Igor Stokfiszewski, Izabela Jasińska
Projekt okładki:
Hanna Dyrcz
Skład:
Hanna Dyrcz
ISBN:
978-83-65853-55-4
Rok wydania:
2018
Typ oprawy:
miękka
Wysokość w mm:
210
Szerokość w mm:
132
Wydanie:
Ebook
Miękka okładka
Koncepcja merytoryczna:
Jaśmina Wójcik, Igor Stokfiszewski, Izabela Jasińska
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Krytyki Politycznej

Zobacz też

BIO

OZ

Opracowanie Zbiorowe

Czytaj więcej

Wokół książki

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies