Ina Benita. Za wcześnie na śmierć

Ina Benita. Za wcześnie na śmierć

Piotr Gacek

Wydanie: Cena:
22,45 zł
31,92 zł
22,45 zł 44,90 zł -50%
Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni: 44,90


Opis książki

Opowieść o życiu Iny Benity, wielkiej gwiazdy przedwojennego kina i kabaretu, która błyszczała na ekranie w popularnych komediach u boku Bodo, Dymszy i Żabczyńskiego, ale zagrała też dramatyczną rolę w jednym z pierwszych filmów Aleksandra Forda.

W czasie wojny została potępiona przez Polskie Państwo Podziemne za granie w teatrach jawnych. Aresztowana przez Gestapo i więziona na Pawiaku za romans z oficerem Wehrmachtu. Zwolniona dzień przed wybuchem powstania warszawskiego, nie wiadomo czy zginęła w kanałach, czy później. Krążyła nawet legenda, że Benita wyemigrowała...

Matronaty/patronaty

Recenzje

Szczegóły

Liczba stron:
336
Tytuł oryginału:
Ina Benita. Za wcześnie na śmierć
Projekt okładki:
Marcin Hernas
ISBN:
978-83-65853-88-2
Rok wydania:
2018
Typ oprawy:
twarda
Wysokość w mm:
205
Szerokość w mm:
142
Wydanie:
Ebook
Twarda okładka
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Krytyki Politycznej

Zobacz też

BIO

PG

Piotr Gacek

Piotr Gacek – dziennikarz, autor książki „Kalina Jędrusik. Muzykalność na życie” (1994), wyd. 2 - „Kalina. Jestem jaka jestem” (2010). Pierwszy tekst poświęcony Inie Benicie opublikował w miesięczniku „Sukces” w 2006 roku.

Czytaj więcej

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia