Wydanie: Cena:
27,93 zł
34,90 zł
27,93 zł 39,90 zł -30%
Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni: 39,90


Opis książki

Dlaczego Kościół nie kocha wszystkich boskich stworzeń, choć chrześcijaństwo jest ponoć religią miłości? Dlaczego wyklucza zwierzęta? Dlaczego godzi się na rzeźnie, polowania i sprowadza czujące istoty do roli pożywnego posiłku? Czemu nie ma poszanowania dla ekologii planety w jej stworzonej przez Boga nieskalanej doskonałości? Skąd się bierze lęk kleru przed traktowaniem kobiet jako pełnoprawnych osób? Skąd taki problem z ludzkim podejściem do uchodźców, osób niepełnosprawnych, czy homoseksualnych? Czy Kościół może się jeszcze zmienić?

Z Dorotą Sumińską, najsłynniejszą polską doktor weterynarii i Animalpastorem Tomaszem Jaeschke, duszpasterzem ludzi i zwierząt, rozmawia Irena A. Stanisławska.

Nieboskie stworzenia. Jak Kościół wyklucza to inspirująca rozmowa o Kościele, zwierzętach, ekologii, kobietach i braku wspólnego języka, ale też zaproszenie do dyskusji. Czy Kościół będzie gotowy ją podjąć?

Recenzje

Matronaty/patronaty

Szczegóły

Liczba stron:
288
Projekt okładki:
Marcin Hernas | tessera.com.pl
Skład:
Marcin Hernas | tessera.com.pl
ISBN miękka oprawa:
978-83-66232-21-1
Rok wydania:
2019
Wysokość w mm:
210
Szerokość w mm:
132
Wydanie:
Ebook
Miękka okładka

Zobacz też

BIO

Irena A. Stanisławska

Dziennikarka i współautorka książek, między innymi z Dorotą Zawadzką, Wojciechem Eichelbergerem, Aleksandrą Piotrowską, Robertem Rutkowskim. Pasjonatka psychologii, nie boi się żadnych tematów.

Fot. Piotr Grabowski

Czytaj więcej

Tomasz Jaeschke

Ksiądz rzymskokatolicki, były duchowny i jedyny duszpasterz zwierząt w Europie - animalpastor. Ukończył studia teologii katolickiej i filozofii chrześcijańskiej na Papieskim Wydziale Teologicznym w Krakowie, studia pedagogiki religijnej na Uniwersytecie Wiedeńskim, coachingu i mediacji w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Wiedniu. Autor książek: La lacrima di Dio, czyli 77 pytań do Animalpastora oraz Nierządnice. O moim kapłaństwie i moim Kościele.

Fot. Marcin Mucha

Czytaj więcej

Dorota Sumińska

Dorota Sumińska - z wykształcenia lekarka weterynarii, z zamiłowania pilna obserwatorka Matki Natury. Publicystka, autorka wielu książek dla dorosłych i dla dzieci, programów radiowych i telewizyjnych. Pisze też do prasy. Profesjonalna i karna służąca dwudziestu schorowanych i starych zwierząt (dziesięciu psów i dziesięciu kotów). Mama, babcia, podróżniczka, wegetarianka dążąca do weganizmu. Przez kilka lat uczestniczyła w programie resocjalizacji więźniów, odznaczona złotą odznaką polskiego systemu penitencjarnego. Jej motto: „Żyj i daj żyć innym”.

Fot. Angelika Stasiak

Czytaj więcej

Wokół książki

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia