Dzieci, które gorszą

To opowieść o ojcach, o których się nie mówi. O niby rodzinach, których oficjalnie być nie może. O krzywdzie dzieci, która przez hipokryzję i system praktyk Kościoła katolickiego, jest zamiatana pod dywan.

A przede wszystkim to autentyczne historie ludzi uwikłanych w relacje, które zmieniły ich życie: kobiet i mężczyzn, którzy coś zyskali i coś stracili w związkach z księżmi, ludzi, którzy są owocami związków, niekiedy zapoczątkowanych gwałtem, z duchownymi. Wychowywani na plebanii, w wynajmowanych przez lata mieszkaniach, zmuszeni wyjechać zagranicę, niekiedy zaakceptowani, częściej odrzuceni i napiętnowani. Żyją wśród nas, choć nie chcemy tego dostrzec.

Poruszający reportaż otwierający bolesny temat, o którym do tej pory nie mówiło się na głos.

"To książka o ludziach uwikłanych w zakazane uczucia. Oddaje głos dzieciom i partnerkom kapłanów. Te historie zostają w pamięci, nie sposób o nich zapomnieć. To dramat tysięcy kobiet, dzieci i duchownych, którzy nie mogą kochać jawnie."

Konrad Szołajski

Więcej szczegółów

978-83-65853-82-0

Nowy produkt

Ograniczona oferta specjalna

35,91 zł

39,90 zł

- +

 
Więcej

"Sprawą nas wszystkich, niezależnie od stosunku do wiary, jest to, aby nie dopuścić do krzywdzenia bezbronnych. W tym wypadku rodzin księży, przede wszystkim dzieci. To nasza powinność jako obywateli. Trzeba przeczytać te książkę, bo nigdy nie wiemy, czy dramat podobny do tych, jakie są w niej opisane, nie rozgrywa się tuż za naszą ścianą."

Joanna Scheuring-Wielgus 

 
Szczegóły
AutorArtur Nowak
Rok wydania2018
Liczba stron224
Projekt okładkiMarcin Hernas
ISBN/ISSN978-83-65853-82-0
Wysokość w mm215
Szerokość w mm132
Typ oprawymiękka ze skrzydełkami
WydawnictwoWydawnictwo Krytyki Politycznej

Zobacz też:

Menu