Wyprzedaż

Żeby nie było zgorszenia. Ofiary mają głos

Polski Spotlight - cała prawda o molestowaniu w Kościele.

„Ksiądz więził i gwałcił”. „Kapłan molestował ministranta”. Takie tytuły biją po oczach, podnoszą oglądalność i zwiększają nakłady gazet. Ale nie słychać w nich zbyt głośno głosu ofiar. Ich ból ginie niezauważony, bo w centrum uwagi są sprawcy w sutannach.

To wyjątkowa książka, która daje głos ofiarom. Obok opisów przemocy seksualnej i poniżenia znajdziecie tu zapis bezkarności sprawców, nieświadomości rodziców i krzywdy dzieci. Krzywda przeradza się w długotrwałą traumę, która prowadzi do prób samobójczych lub uzależnień. Każda z rozmów to osobista droga krzyżowa bohaterów, którzy dopiero po latach zdecydowali się opowiedzieć autorom o swoich dramatycznych przeżyciach.

Autorzy z reporterską dociekliwością badają temat molestowania. Rozmawiają z osobami, które na co dzień zajmują się problemem pedofilii w Kościele katolickim. Pokazują, w jaki sposób Kościół w Polsce ochrania księży pedofilów. Tabuizowanie tego tematu przez lata służyło sprawcom. Czas przerwać milczenie - również dla dobra Kościoła, ale przede wszystkim - dla dobra dzieci.

Patronaty: Fundacja Nie Lękajcie Się, Fundacja im. Kazimierza Łyszczyńskiego, Przegląd Ateistyczny, Radio TOK.FM.

Więcej szczegółów

978-83-65853-43-1

Nowy produkt

Ograniczona oferta specjalna

35,91 zł

39,90 zł

- +

 
Więcej

Ta książka jest przerażającym i niestety prawdziwym świadectwem ofiar księży pedofilów. Po jej przeczytaniu trudno pozostać obojętnym na tragedie ludzi skrzywdzonych przez dewiantów w sutannach.

Tomasz Sekielski

O tym nie da się zapomnieć. Tego nie da się zrozumieć. Byliśmy dziećmi. Oni naszymi spowiednikami - mówią bohaterowie i bohaterki książki. Wysłuchajmy ich, bo Kościół nie chce tego zrobić.

Marta Abramowicz

Po przeczytaniu tej książki już sam nie wiem, co bardziej wstrząsa - gwałty księży na dzieciach i młodzieży, czy hipokryzja i znieczulica Kościoła. Małgorzata i Artur, poprzez świetne przeprowadzone rozmowy z ofiarami księży, po mistrzowsku pokazują jedno i drugie.

Marcin Wójcik

Wstrząsające świadectwo tego, że Polska ciągle tkwi w okowach zabobonów i niczym nieograniczonej władzy kleru.

Magdalena Środa

 
Szczegóły
Liczba stron224
Projekt okładkiMarcin Hernas
Ilustracja na okładceIrena, jedna z bohaterek książki
ISBN/ISSN978-83-65853-43-1
Wysokość w mm210
Szerokość w mm132
 
PATRONAT

 

Zobacz też:

Menu