Ukraińska noc

Za co bylibyście gotowi dziś życie? Nie przed wiekami, ale kilka lat temu; nie gdzieś daleko stąd, ale tuż za naszą wschodnią granicą; nie wielcy mężowie stanu, ale zwykli ludzie - porzucili bezpieczne prace i wygodne łóżka, żeby walczyć o bliskie im wartości - wolność i demokrację.

Najnowsza książka wybitnej amerykańskiej historyczki Marci Shore pokazuje ludzką twarz wydarzeń, które dla większości z nas były tylko kolejnym newsem na ekranie telewizora. Rozmawiając z tymi, którzy w zimę 2013–14 ruszyli na Majdan autorka z empatią przygląda się pojedynczym ludzkim historiom pozwalając nam się w nich przejrzeć i zobaczyć w nich samych siebie. Ten żywy, drobiazgowy wręcz portret młodych i starszych, ludzi różnych zawodów i o szerokim spektrum sympatii politycznych układa się w spójną historię o ludzkiej solidarności i sile.

Jako przewodniczka, historyczka i gawędziarka, Marci Shore ukazuje nam złożone wybory, przed jakimi stają Ukraińcy, po mistrzowsku przeplatając ich osobiste historie z intelektualną, społeczną i polityczną historią regionu.

Anne Applebaum

978-83-65853-81-3

Nowy produkt

Ograniczona oferta specjalna

40,41 zł

44,90 zł

- +

 
Szczegóły
AutorMarci Shore
Tytuł oryginałuUkrainian nights
Rok wydania2018
Liczba stron320
Projekt okładkiMarcin Hernas
ISBN/ISSN978-83-65853-81-3
TłumaczenieMarcin Szuster
Wysokość w mm205
Szerokość w mm132
Typ oprawymiękka ze skrzydełkami
WydawnictwoWydawnictwo Krytyki Politycznej

Zobacz też:

Menu