Wydanie: Cena:
17,45 zł
17,45 zł 34,90 zł -50%
Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni: 34,90


Opis książki

Historia transpłciowego dziecka oparta na prawdziwym doświadczeniu Jazz Jennings, rzeczniczki transdzieciaków na całym świecie.

Od drugiego roku życia Jazz wiedziała, że ma mózg dziewczynki w chłopięcym ciele. Uwielbiała kolor różowy, kostiumy syrenek i źle się czuła w ubraniach dla chłopców. To niepokoiło jej rodzinę, dopóki rodzice nie zabrali dziecka do lekarza. Wytłumaczył im, że Jazz jest osobą transpłciową i taka się urodziła. Historia Jazz, oparta na jej prawdziwym doświadczeniu, jest opowiedziana w jasny i prosty sposób, co docenią zarówno dzieci, jak i ich rodzice oraz nauczyciele.

Matronaty/patronaty

Recenzje

Szczegóły

Liczba stron:
28
Tytuł oryginału:
I am Jazz
Tłumaczenie:
Anton Ambroziak
Opracowanie graficzne:
Shelagh McNicholas
Projekt okładki:
Shelagh McNicholas
ISBN:
978-83-66232-20-4
Szerokość w mm:
270
Wydanie:
Twarda okładka

Zobacz też

BIO

Jazz Jennings

Jazz Jennings jest transkobietą, gwiazdą YouTube’a, modelką, aktywistką, autorką wspomnień Being Jazz. Dwukrotnie znalazła się na liście „najbardziej wpływowych nastolatek” magazynu „Time”. Była jedną z „czternastu nieustraszonych nastolatek” na liście Huffington Post i najmłodszą osobą w historii wymienioną w rankingu stu najbardziej wpływowych osób LGBTQ magazynu „Out”. 

foto: Steven Pisano

Czytaj więcej
JH

Jessica Herthel

Jessica Herthel jest prywatną konsultantką w szkołach LGBTQ-inkluzywnych i dyrektorką lokalnego oddziału PFLAG (największej w Stanach Zjednoczonych organizacji zrzeszającej rodziców osób LGBTQ). Wcześniej była dyrektorką Muzeum i Archiwum Stonewall w Fort Lauderdale (Floryda), redaktorką naczelną podręcznika LGBTQ dla szkolnej administracji i doradczynią do spraw programu w szkołach publicznych Broward County. Absolwentka Uniwersytetu Princeton i prawa na Uniwersytecie Harvarda.

Czytaj więcej
SM

Shelagh McNichols

Shelagh McNichols zilustrowała wiele książek dla dzieci, między innymi Mam na imię Jazz, The Perfect Pony i Little Ballet Star. Mieszka w Anglii. 

Czytaj więcej

Wokół książki

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia