Wydanie: Cena:
20,94 zł
20,94 zł 34,90 zł -40%

Opis książki

Historia transpłciowego dziecka oparta na prawdziwym doświadczeniu Jazz Jennings, rzeczniczki transdzieciaków na całym świecie.

Od drugiego roku życia Jazz wiedziała, że ma mózg dziewczynki w chłopięcym ciele. Uwielbiała kolor różowy, kostiumy syrenek i źle się czuła w ubraniach dla chłopców. To niepokoiło jej rodzinę, dopóki rodzice nie zabrali dziecka do lekarza. Wytłumaczył im, że Jazz jest osobą transpłciową i taka się urodziła. Historia Jazz, oparta na jej prawdziwym doświadczeniu, jest opowiedziana w jasny i prosty sposób, co docenią zarówno dzieci, jak i ich rodzice oraz nauczyciele.

Matronaty/patronaty

Recenzje

Szczegóły

Liczba stron:
28
Tytuł oryginału:
I am Jazz
Tłumaczenie:
Anton Ambroziak
Opracowanie graficzne:
Shelagh McNicholas
Projekt okładki:
Shelagh McNicholas
ISBN:
978-83-66232-20-4
Szerokość w mm:
270
Wydanie:
Twarda okładka

Zobacz też

BIO

SM

Shelagh McNichols

Shelagh McNichols zilustrowała wiele książek dla dzieci, między innymi Mam na imię Jazz, The Perfect Pony i Little Ballet Star. Mieszka w Anglii. 

Czytaj więcej

Jazz Jennings

Jazz Jennings jest transkobietą, gwiazdą YouTube’a, modelką, aktywistką, autorką wspomnień Being Jazz. Dwukrotnie znalazła się na liście „najbardziej wpływowych nastolatek” magazynu „Time”. Była jedną z „czternastu nieustraszonych nastolatek” na liście Huffington Post i najmłodszą osobą w historii wymienioną w rankingu stu najbardziej wpływowych osób LGBTQ magazynu „Out”. 

foto: Steven Pisano

Czytaj więcej
JH

Jessica Herthel

Jessica Herthel jest prywatną konsultantką w szkołach LGBTQ-inkluzywnych i dyrektorką lokalnego oddziału PFLAG (największej w Stanach Zjednoczonych organizacji zrzeszającej rodziców osób LGBTQ). Wcześniej była dyrektorką Muzeum i Archiwum Stonewall w Fort Lauderdale (Floryda), redaktorką naczelną podręcznika LGBTQ dla szkolnej administracji i doradczynią do spraw programu w szkołach publicznych Broward County. Absolwentka Uniwersytetu Princeton i prawa na Uniwersytecie Harvarda.

Czytaj więcej

Wokół książki

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies