Klimat, lewica, siostrzeństwo

Marek Beylin

Wydanie: Cena:
24,43 zł
23,92 zł
24,43 zł 34,90 zł -30%
Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni: 34,90


Opis książki

Jesteśmy świadkami narastania wielkiego społecznego gniewu. Jak możemy go przekształcić we wspólne działanie, zwłaszcza dziś w społeczeństwach zduszonych pandemią? Czy rozczarowanie współczesną formą demokracji liberalnej da się zamienić w pragnienie jej dogłębnej zmiany?  Bohaterkami i bohaterami tej książki są: rewolucja francuska, punkowy duet Siksa, patologie liberalnych demokracji i słabości populizmów, czarny feminizm i projekty ratowania klimatu.

Matronaty/patronaty

Recenzje

Szczegóły

Liczba stron:
176
Projekt okładki:
Damian Chomątowski
Skład:
Katarzyna Błahuta
ISBN:
978-83-66586-53-6
ISBN wydanie e-book:
978-83-66586-73-4
Rok wydania:
2021
Wysokość w mm:
205
Szerokość w mm:
145
Wydanie:
Ebook
Miękka okładka

Zobacz też

BIO

Marek Beylin

Marek Beylin - dziennikarz i publicysta związany z „Gazetą Wyborczą”, w latach 70. i 80. XX wieku działacz opozycji demokratycznej. Autor m.in. "Komentarza do 18 brumaire’a Ludwika Bonaparte" (Wydawnictwo Krytyki Politycznej 2011) oraz książki "Ferwor. Życie Aliny Szapocznikow" (Karakter 2015)

Czytaj więcej

Wokół książki

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia