W obronie lewicowego populizmu

Chantal Mouffe

Wydanie: Cena:
26,91 zł
15,00 zł
26,91 zł 29,90 zł -10%

Opis książki

Żyjemy w czasach powszechnego triumfu populizmu, w którym „lud” zostaje przeciwstawiony jakimś „elitom”. Polityczna oligarchia próbuje z nim walczyć, broniąc społecznego status quo. Chantal Mouffe dowodzi jednak, że jedyną skuteczną odtrutką na nacjonalistyczny populizm prawicy jest populizm lewicy skupiony m.in. na powszechnym poczuciu równości. „Populistyczny moment” to również zdaniem autorki świetna okazja, by zmierzyć się z powrotem polityczności po latach panowania postpolityki.

Matronaty/patronaty

Szczegóły

Liczba stron:
176
Tytuł oryginału:
For a Left Populism
Tłumaczenie:
Barbara Szelewa
Opracowanie graficzne:
manufaktura | manufaktu-ar.com
Ilustracja na okładce:
Damian Chomątowski
Skład:
Katarzyna Błahuta
ISBN:
978-83-66232-81-5
Rok wydania:
2020
Typ oprawy:
miękka ze skrzydełkami
Wysokość w mm:
205
Szerokość w mm:
145
Wydanie:
Ebook
Miękka okładka

Zobacz też

BIO

CM

Chantal Mouffe

Chantal Mouffe (1943) – belgijska filozofka, wykłada w Centrum Badań nad Demokracją Uniwersytetu Westminster . Jedna z najważniejszych przedstawicielek postmarksizmu. Autorka Hegemonii i socjalistycznej strategii (2007), Paradoksu demokracji (2005). W Wydawnictwie Krytyki Politycznej ukazały się jej książki Polityczność (2008) oraz Carl Schmitt. Wyzwanie polityczności (2011).

Czytaj więcej

Wokół książki

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies