Żołnierze. Protokoły walk, zabijania i umierania

Żołnierze. Protokoły walk, zabijania i umierania

Harald Welzer, Sönke Neitzel

Wydanie: Cena:
29,90 zł
29,90 zł 49,90 zł -20,00 zł

Chwilowo brak w magazynie

Zostaw swój adres email - powiadomimy Cię, gdy tytuł będzie dostępny.

Opis książki

Promocyjna cena - sprzedawane egzemplarze mają otarcia na okładkach.

Ta książka to dzieło przypadku i akt sprawiedliwości dziejowej. W 2001 roku Sönke Neitzel, niemiecki historyk, odnalazł w brytyjskim Archiwum Narodowym pewną niepozorną paczkę dokumentów. 800-stronnicowy plik był przewiązany jedynie sznurkiem, ale dla historyka miał wartość złota. Na kartkach znajdowały się bowiem zapisy rozmów niemieckich jeńców wojennych z marynarki. Jak się okazało, był to zaledwie czubek góry lodowej. Podobnych dokumentów było więcej, brytyjski wywiad podsłuchiwał i spisywał także rozmowy żołnierzy lotnictwa i piechoty.

Żeby w pełni zrozumieć protokoły, Neitzel poprosił o pomoc Haralda Welzera, niemieckiego psychologa społecznego. Wspólnie przeanalizowali 150 tys. stron odtajnionych przez Brytyjczyków stenogramów nagrań. Żołnierze to efekt ich wspólnej pracy - piorunująca analiza wojennej mentalności żołnierzy, dla których zabijanie i przemoc były pracą, zabawą i nową normalnością.

Recenzje

Szczegóły

Liczba stron:
400
Tytuł oryginału:
Soldaten: Protokolle vom Kämpfen, Töten und Sterben
Tłumaczenie:
Viktor Grotowicz
Projekt okładki:
Marcin Hernas | tessera.org.pl
Skład:
Manufaktura | manufaktu-ar.com
ISBN:
9788363855871
Rok wydania:
2014
Typ oprawy:
twarda
Wysokość w mm:
205
Szerokość w mm:
145
Wydanie:
Twarda okładka
Wydawnictwo:
Krytyka Polityczna

BIO

Harald Welzer

Harald Welzer (1958) — niemiecki psycholog społeczny, profesor Uniwersytetu Witten/Herdecke, autor książki Wojny klimatyczne (2010) i współautor książkek Koniec świata, jaki znaliśmy. Klimat, przyszłość i szanse demokracji  (2012) oraz Żołnierze. Protokoły walk, zabijania i umierania (2014).

Czytaj więcej
SN

Sönke Neitzel

Sönke Neitzel - historyk, wykłada w London School of Economics

Czytaj więcej

Wokół książki

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies