Adam Leszczyński recenzuje książkę Żołnierze. Protokoły walk, zabijania i umierania Sönke Neitzela i Haralda Welzera w dodatku „Ale Historia” „Gazety Wyborczej” (2.02.2015):

„Gdyby ktoś chciał się dowiedzieć, czego potrzeba, aby z każdego Schmidta, Smitha czy Kowalskiego zrobić okrutnego kata, znajdzie w tej książce bardzo przystępnie wyłożony przepis (...).

Nagrani żołnierze byli w życiu cywilnym zwykłymi ludźmi, a autorów "Żołnierzy" interesuje to, w jaki sposób wojna uczyniła z nich morderców znieczulonych na los innych, a nawet czerpiących radość z zabijania (...).

Jednym z najbardziej mrocznych i przejmujących morałów płynących z "Żołnierzy" jest to, że mordercy nie czują zwykle wyrzutów sumienia. Jeńcy mówią czasami - ale bardzo rzadko! - że zachowali się niewłaściwie. Chodzi im jednak przede wszystkim o to, że po przegranej wojnie Niemcy mogą spodziewać się okrutnego rewanżu. Nie ma tutaj ani krzty żalu (...)

Autorzy "Żołnierzy" nie mają wątpliwości, że chociaż np. w kształtowaniu postaw ich bohaterów wielką rolę odegrała ideologia nazistowska, to wiele mechanizmów grupowych, które opisują, ma charakter uniwersalny.”

Zamów książkę w promocyjnje cenie w Księgarni KP.