Sandra Tomczak recenzuje książkę Żołnierze. Protokoły walk, zabijania i umierania Sönke Neitzela i Haralda Welzera na portalu o-historii.pl (4.12.2014):

„Neitzel i Welzer rzucają trudną do przełknięcia tezę: wszystko tu jest normalne. Podczas wojny to ona jest punktem odniesienia świata – nie pokój. Autorzy przekonują, że to, co podczas pokoju nie jest normalne, na wojnie może się nim stać, że niekoniecznie trzeba być antysemitą, aby mordować Żydów, i że można było być przeciwnikiem Hitlera, a mimo to walczyć do ostatniego naboju. Wystarczy czuć, że to, co się robi, jest we własnym środowisku postrzegane jako wskazane i słuszne (...).

Wszystko w tej książce przykuwa uwagę – teorie, opisy, obszerne fragmenty rozmów niemieckich żołnierzy. Wielopłaszczyznowość pracy, z jej misterną konstrukcją znaną już chociażby ze „Sprawców” Welzera, jest jej ogromną zaletą. Nieważne czego chcemy się o Wehrmachcie dowiedzieć i czy zaczniemy lekturę od początku, końca czy środka – w końcu i tak nasz punkt widzenia stanie na głowie.”

Zamów książkę w promocyjnje cenie w Księgarni KP