Wrogowie publiczni
Wrogowie publiczni
Wrogowie publiczni
Wrogowie publiczni
Wrogowie publiczni
Wrogowie publiczni
Wrogowie publiczni
Wrogowie publiczni

Wrogowie publiczni

Michel Houellebecq

Wydanie: Cena:
23,94 zł
23,94 zł 39,90 zł -40%

Chwilowo brak w magazynie

Zostaw swój adres email - powiadomimy Cię, gdy tytuł będzie dostępny.

Opis książki

Wciągający pojedynek pisarzy mierzących się ze światem i ze sobą nawzajem.

Jeden z najbardziej wpływowych francuskich intelektualistów i najgłośniejszy współczesny francuski pisarz mierzą się we wciągającym pojedynku z samymi sobą i ze światem.

Książka jest zbiorem dowcipnej i niekiedy brutalnie szczerej korespondencji autorów.

Bernard Henry Lévy: Wszystko tu jest. Pańska miernota. Moja nicość. Owa donośna pustka, która zastępuje nam myśli. Owo wspólne nam zamiłowanie do komedii, jeśli nie do oszustwa. Od trzydziestu lat zadaję sobie pytanie, jak ktoś taki jak ja mógł, i nadal może, zwodzić.

Michel Houellebecq: Nie pragnę być kochanym wbrew temu, co we mnie najgorsze, lecz właśnie z racji tego, co we mnie najgorsze, posuwam się nawet do pragnienia, by to, co we mnie najgorsze, było tym, co ludzie we mnie wolą

Recenzje

Foto

Szczegóły

Liczba stron:
344
Tłumaczenie:
Marek J. Mosakowski
Skład:
Katarzyna Błahuta
ISBN:
9788362467709
Rok wydania:
2012
Typ oprawy:
miękka
Wysokość w mm:
203
Szerokość w mm:
127
Wydawnictwo:
Krytyka Polityczna

Zobacz też

BIO

Michel Houellebecq

Michel Houellebecq (1958) - najbardziej znany współczesny pisarz francuski. Jego głośne powieści, zwłaszcza Cząstki elementarne, a także wydana tuż przed atakami z 11 września 2001 Platforma, wywołały burzliwą debatę na temat kryzysu zachodniej cywilizacji. W 2000 roku pisarz opuścił Francję, by zamieszkać najpierw w Irlandii, a następnie w Andaluzji. Za swoją powieść Mapa i terytorium otrzymał prestiżową Nagrodę Goncourtów.

Czytaj więcej

Wokół książki

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies