Wodiczko. Socjoestetyka

Wodiczko. Socjoestetyka

Krzysztof Wodiczko, Adam Ostolski

Wydanie: Cena:
35,91 zł
17,94 zł
35,91 zł 39,90 zł -10%

Opis książki

Gdyby ściany miały uszy… A gdyby miały ręce, oczy, co gdyby dać im język? Co na przykład powiedziałaby Kopuła Bomby Atomowej w Hiroszimie? Co wie Kolumna Nelsona na Trafalgar Square albo pomnik Abrahama Lincolna w Nowym Jorku?

Krzysztof Wodiczko od lat ożywia pomniki, uczłowiecza je – uwalnia je od ciężaru wielkiej historii i „wświetla” w nie małe historie zwyczajnych ludzi. W Tijuanie zamienił kopułę La Bola w rzeczniczkę poniżanych i prześladowanych robotnic, ofiar przemocy, gwałtów, kazirodztwa…

Również wywiad-rzeka jest dla Wodiczki okazją do opowiedzenia cudzych historii. Artysta używa tego skrajnie egotycznego medium, by „wświetlić” w nie historie emigrantów, ofiar wojen, wykluczonych kobiet, wreszcie swoją własną.

CZYTAJ FRAGMENT

Recenzje

Matronaty

WSPARCIE

Książka dofinansowana jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegóły

Liczba stron:
352
Projekt okładki:
Krzysztof Zdunkiewicz
ISBN:
978-83-65369-00-0
Rok wydania:
2016
Typ oprawy:
miękka
Wydanie:
Ebook
Miękka okładka
Wydawnictwo:
Krytyka Polityczna

Zobacz też

BIO

Krzysztof Wodiczko

Krzysztof Wodiczko (1943) – artysta wizualny, autor akcji społecznych, projekcji, obiektów, filmów wideo. Zrealizował ponad 80 wielkoformatowych projekcji wideo na budynkach i pomnikach, między innymi w: Australii, Austrii, Kanadzie, Anglii, Niemczech, Izraelu, Hiszpanii. W Polsce ożywił pomnik Adama Mickiewicza w Warszawie. Obecnie pracuje jako wykładowca w Graduate School of Design na Uniwersytecie Harvarda.

Czytaj więcej

Adam Ostolski

Adam Ostolski (1978) – socjolog, tłumacz książek, między innymi Giorgio Agambena, Juliena Bendy i Judith Butler.

Czytaj więcej

Wokół książki

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies