Pakiet Czechosłowacki- Piotr M. Majewski

Piotr M. Majewski

Wydanie: Cena:
75,00 zł

Ten zestaw zawiera

75,00 zł

Zamiast 87,36 zł

Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni: 75


Opis książki

Dwie doskonałe książki historyczne Piotra M. Majewskiego. W skład pakietu wchodzą:

  • "Kiedy wybuchnie wojna. 1938. Studium kryzysu" to książka nagrodzona Nagrodą Klio 2019, nominowana do finału Nagroda Literackiej Nike 2020 oraz Nagrody Moczarskiego 2020. Przedstawia brudne intrygi polityczne, wielkie spektakle propagandowe, zawiłą walkę wywiadów i perfidne kampanie prowadzone na łamach prasy u progu II wojny światowej. To książka o kulisach uprawiania polityki. Autor przedstawia w niej modelowy przypadek sytuacji, gdy w imię ratowania pokoju Europa uczyniła milowy krok w kierunku katastrofalnej wojny.
  • "Niech sobie nie myślą, że jesteśmy kolaborantami. Protektorat Czech i Moraw 1939-1945" to historia ludzi, którzy zdecydowali się dać przeciwnikowi palec, a później przydarzyło im się to, przed czym przestrzega popularne porzekadło. Najnowsza książka Piotra Majewskiego będąca w pewnym sensie kontynuacją "Kiedy wybuchnie wojna". 

Szczegóły

Wydanie:
Twarda okładka

BIO

Piotr M. Majewski

Historyk dziejów najnowszych, pracuje w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2009-2017 był zastępcą dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, gdzie odpowiadał za przygotowanie wystawy głównej. Specjalizuje się w historii Czechosłowacji i stosunkach czesko-niemieckich w XX w. Za książkę "Kiedy wybuchnie wojna?" nominowany do Nagrody Literackiej Nike

Czytaj więcej

Wokół książki

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia