Polecam książki Piotra M. Majewskiego tym bardziej, że aktualnie popularny na Netflixie film "Monachium" przedstawia bardzo specyficzny punkt widzenia. Rzecz w tym, że rzeczywistość i ciąg zdarzeń, które do Monachium doprowadziły, były dużo bardziej przerażające i zaskakujące, niż filmowa fikcja - mówi Marcin Piotrowski w odcinku podcastu "Znak-litera-człowiek" o książkach Piotra M. Majewskiego.

O książce "Kiedy wybuchnie wojna"

Piotrowi Majewskiemu udało się w tej książce ukazać, co kryło się pod tym jednym zdarzeniem, jakim był układ monachijski. Jakie były kulisy tego co miało swój finał w Monachium w 1938 roku, i co później z tego wynikło. (…)

Jest to esej napisany w sposób perfekcyjny. Mimo, że książka jest niemałej objętości, przez ani chwile nie ma się poczucia, że ta historia jest nieco dłuższa niż się pozornie wydaje. Świetnie się ją czyta. (…)

O książce "Niech sobie nie myślą, że jesteśmy kolaborantami"

Ta książka jest przerażająco aktualna w pokazywaniu tego do czego prowadzi kolaboracja. Rzeczywiście to się autorowi udało wyjątkowo - pokazanie ciągu zdarzeń. Przychodzą kolejne osoby, które zaczynają kolaborować coraz bardziej, przez to ten kraj, który zaczyna kolaborować pogrąża się coraz bardziej. I w którymś momencie opada na dno. (…)

Cała recenzja dostępna na stronie podcastu "Znak-litera-człowiek".

Książki dostępne w sklepie Wydawnictwa KP.