Wydanie: Cena:
31,92 zł
27,92 zł
31,92 zł 39,90 zł -20%

Opis książki

Dlaczego Kościół nie kocha wszystkich boskich stworzeń, choć chrześcijaństwo jest ponoć religią miłości? Dlaczego wyklucza zwierzęta? Dlaczego godzi się na rzeźnie, polowania i sprowadza czujące istoty do roli pożywnego posiłku? Czemu nie ma poszanowania dla ekologii planety w jej stworzonej przez Boga nieskalanej doskonałości? Skąd się bierze lęk kleru przed traktowaniem kobiet jako pełnoprawnych osób? Skąd taki problem z ludzkim podejściem do uchodźców, osób niepełnosprawnych, czy homoseksualnych? Czy Kościół może się jeszcze zmienić?

Z Dorotą Sumińską, najsłynniejszą polską doktor weterynarii i Animalpastorem Tomaszem Jaeschke, duszpasterzem ludzi i zwierząt, rozmawia Irena A. Stanisławska.

Nieboskie stworzenia. Jak Kościół wyklucza to inspirująca rozmowa o Kościele, zwierzętach, ekologii, kobietach i braku wspólnego języka, ale też zaproszenie do dyskusji. Czy Kościół będzie gotowy ją podjąć?

Recenzje

Matronaty/patronaty

Szczegóły

Liczba stron:
288
Projekt okładki:
Marcin Hernas | tessera.com.pl
Skład:
Marcin Hernas | tessera.com.pl
ISBN miękka oprawa:
978-83-66232-21-1
Rok wydania:
2019
Wysokość w mm:
210
Szerokość w mm:
132
Wydanie:
Ebook
Miękka okładka

Zobacz też

BIO

Dorota Sumińska

Z wykształcenia lekarka weterynarii, z zamiłowania pilna obserwatorka Matki Natury. Publicystka, autorka wielu książek dla dorosłych i dla dzieci, programów radiowych i telewizyjnych. Pisze też do prasy. Profesjonalna i karna służąca dwudziestu schorowanych i starych zwierząt (dziesięciu psów i dziesięciu kotów). Mama, babcia, podróżniczka, wegetarianka dążąca do weganizmu. Przez kilka lat uczestniczyła w programie resocjalizacji więźniów, odznaczona złotą odznaką polskiego systemu penitencjarnego. Jej motto: „Żyj i daj żyć innym”.

Fot. Angelika Stasiak

Czytaj więcej

Tomasz Jaeschke

Ksiądz rzymskokatolicki, były duchowny i jedyny duszpasterz zwierząt w Europie - animalpastor. Ukończył studia teologii katolickiej i filozofii chrześcijańskiej na Papieskim Wydziale Teologicznym w Krakowie, studia pedagogiki religijnej na Uniwersytecie Wiedeńskim, coachingu i mediacji w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Wiedniu. Autor książek: La lacrima di Dio, czyli 77 pytań do Animalpastora oraz Nierządnice. O moim kapłaństwie i moim Kościele.

Fot. Marcin Mucha

Czytaj więcej

Irena A. Stanisławska

Dziennikarka i współautorka książek, między innymi z Dorotą Zawadzką, Wojciechem Eichelbergerem, Aleksandrą Piotrowską, Robertem Rutkowskim. Pasjonatka psychologii, nie boi się żadnych tematów.

Fot. Piotr Grabowski

Czytaj więcej

Wokół książki

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies