Dialog Puzyny. RYZYKO

Opracowanie Zbiorowe

Wydanie: Cena:
27,00 zł
20,00 zł
27,00 zł 30,00 zł -10%
Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni: 30


Opis książki

Trzeci zeszyt Dialogu Puzyny poświęcony jest projektom, których rezultaty nie dają się do końca przewidzieć, posunięciom, które do pewnego stopnia opierają się skrupulatnemu planowaniu, logice prostych następstw. Staramy się przyglądać pojęciu ryzyka w różnych znaczeniach i kontekstach, wyznaczyć jego ramy w praktykach instytucjonalnych, artystycznych, tekstowych. Czy ryzyko po prostu istnieje, czy jego charakter jest zawsze relacyjny? Czy opłaca się ryzykować i jak w obrębie praktyk naruszających poczucie bezpieczeństwa manifestują się strategie rynkowe? W zeszycie publikujemy między innymi: dwie sztuki polskie (Michała Kmiecika Prawdziwy norweski black metal oraz Agaty Skrzypek Szkło Nepomucena) i jedną zagraniczną (Elfriede Gerstl Nie jesteś sam), instrukcję obsługi ryzyka przygotowaną przez Mateusza Górniaka oraz eseje: Jana Czaplińskiego o trigger warnings, Katarzyny Trzeciak o strategiach ryzykownych w polskiej prozie najnowszej i Jarka Szubrychta o tym, co nam zostało po black metalu. Czy sami zaryzykowaliśmy? Być może.

Ponadto prezentujemy zwycięski dramat tegorocznej edycji Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej – Rohtko Anki Herbut wraz z blokiem poświęconych mu tekstów.

Szczegóły

Tytuł:
Dialog Puzyny. Przejęte
Liczba stron:
300
Projekt okładki:
Monika Dzik
ISBN:
978-83-968564-4-9
Rok wydania:
2023
Typ oprawy:
miękka
Wydanie:
Ebook
Miękka okładka
Wydawnictwo:
Fundacja Dialogu im. Konstantego Puzyny
Wymiary:
250x176

Zobacz też

BIO

OZ

Opracowanie Zbiorowe

Czytaj więcej

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia