Dialog Puzyny. Przejęte

Opracowanie Zbiorowe

Wydanie: Cena:
27,00 zł
20,00 zł
27,00 zł 30,00 zł -10%
Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni: 30


Opis książki

Przejęte. Dwuznaczność tytułu jest zamierzona. Chodzi o instytucje kultury przejęte przez PiS i objęte "dobrą zmianą". O instytucje, w których urzędnicy wyznaczeni przez władzę zaprowadzili porządek, służący interesom tej władzy i jej ideowym celom, a zarazem usunęli z nich wszystko, co niezgodne, niewygodne, nieprawomyślne. Chodzi także o przejęte skutkami tych zmian osoby, zarówno o te bezpośrednio nimi dotknięte w swoich miejscach pracy, jak i o te, dla których przejęcie instytucji kultury przez posłusznych partyjnych nominantów i ich wąskie polityczne interesy jest zamachem na wolność przekonań i swobody twórcze. Wszyscy zatem jesteśmy przejęci, tylko w rozmaitych tego słowa znaczeniach.

Zespół miesięcznika "Dialog" - protestujący przeciwko redaktorowi naczelnemu, powołanemu w kwietniu tego roku przez urzędników ministerstwa kultury wbrew woli redakcji oraz znacznej części środowiska teatralnego i akademickiego - przygotował niezależną publikację poświęconą przejęciom instytucji dobra wspólnego w ostatnich ośmiu latach. Rozmowy i artykuły, między innymi o Polskim Radiu, Instytucie Adama Mickiewicza, Zachęcie, Muzeum Sztuki czy Instytucie Teatralnym, pozwalają ujawnić mechanizmy przejęć, strategie przetrwania, skutki programowe i przede wszystkim koszty ludzkie, psychiczne i zdrowotne. A przy okazji pomagają odpowiedzieć na pytanie, czy można uratować substancję, gdy żaba powoli się gotuje.

O WYDAWCY: Fundacja „Dialogu” im. Konstantego Puzyny, powołana przez osoby z redakcji miesięcznika „Dialog”, ma na celu wspieranie działań na rzecz kultury i nauki, w szczególności w dziedzinie dramatu, teatru, performansu i sztuk wizualnych. Fundacja inauguruje działalność w 2023 roku publikacją trzech zeszytów „Dialogu Puzyny”.

Szczegóły

Tytuł:
Dialog Puzyny. Przejęte
Liczba stron:
336
Projekt okładki:
Monika Dzik
ISBN:
9788396856401
Rok wydania:
2023
Typ oprawy:
miękka
Wydanie:
Ebook
Miękka okładka
Wydawnictwo:
Fundacja Dialogu im. Konstantego Puzyny
Wymiary:
250x176

Zobacz też

BIO

OZ

Opracowanie Zbiorowe

Czytaj więcej

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia