Wilhelm Sasnal. Tytuł niepodany [Taki pejzaż]

Adam Szymczyk

Wydanie: Cena:
41,93 zł
41,93 zł 59,90 zł -30%
Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni: 59,90


Opis książki

Wystawę Wilhelma Sasnala w warszawskim Muzeum Historii Żydów Polskich obejrzało prawie 80 tysięcy osób. Co powoduje, że prace dotykające powidoków polsko-żydowskiej historii,  jednego z najwybitniejszych i najbardziej znanych polskich artystów współczesnych, przyciągają tak wielu ludzi?

Odpowiedzi można poszukać w tekstach historyków, badaczek, dziennikarek i aktywistów, zebranych w tym tomie. Większość z tekstów ukazuje się w druku po raz pierwszy, część nie była dotychczas tłumaczona na język polski. Dotyczą one jednak nie tylko obrazów Sasnala, lecz poruszają problemy rasowe, relacje polsko-żydowski, ale i szersze wzorce kulturowe czy społeczne wyrządzające krzywdę innym. Mówią o granicach zła, które stało się udziałem „wielu różnych osób”.

Szczegóły

Liczba stron:
256
Tytuł oryginału:
Wilhelm Sasnal. Tytuł niepodany [Taki pejzaż]
Redakcja:
Adam Szymczyk
Projekt okładki:
Agata Biskup
ISBN:
978-83-67075-34-3
Data wydania:
2022
Typ oprawy:
miękka ze skrzydełkami
Wysokość w mm:
205
Szerokość w mm:
145
Wydanie:
Miękka okładka
Gatunek:
Esej

Zobacz też

BIO

AS

Adam Szymczyk

Adam Szymczyk (ur. 1970, Piotrków Trybunalski). Kurator wystaw i autor tekstów o sztuce współczesnej, mieszka w Zurychu. Był dyrektorem artystycznym documenta 14 w Atenach i Kassel (2013-2017), wcześniej pracował jako dyrektor i główny kurator w Kunsthalle Basel (2002-2014). Od 2020 jest kuratorem zewnętrznym (curator-at-large) w Stedelijk Museum w Amsterdamie. Jest współzałożycielem stowarzyszenia Verein by Association w Zurychu, którego celem jest inicjowanie i realizacja wystaw, publikacji i innych przedsięwzięć w dziedzinie kultury współczesnej.

Czytaj więcej

Wokół książki

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia