Rok dobrej zmiany

Sutowski robi najlepsze wywiady polityczne w Polsce, bo udaje mu się wyjść poza rytualną młóckę PiS kontra anty-PiS. Żeby zrozumieć, co nas może za chwilę czekać, jakie błędy III RP do tego doprowadziły i na czym tak naprawdę polega zło „dobrej zmiany“, trzeba przeczytać tę książkę.

Grzegorz Sroczyński, „Gazeta Wyborcza”

Lubię rozmowy Michała Sutowskiego. Są blisko mistrzowskiej zasady 70 do 30. Sutowski nie stara się w nich błyszczeć za wszelką cenę. Pozwala rozmówcy mówić przez większość czasu. Po drodze dorzucając swoje „30 procent”. Dzięki temu potrawa niby znana nabiera jakiegoś pełniejszego smaku.
Rafał Woś, „Polityka”

Rok oczywiście dobry nie był, ale nie zabrakło w nim gorączkowych dyskusji, częściej nawet awantur i skandali. W efekcie ważne diagnozy i wnioski, jeśli się pojawiają, to zbyt często i szybko toną w medialnej pianie i partyjnej walce na postfakty. Sutowski postanowił choć część z nich ratować w tej książce. To naprawdę ciekawe rozmowy.
Agnieszka Lichnerowicz, TOK FM

E-BOOK  

Więcej szczegółów

978-83-65369-65-9

Nowy produkt

Ograniczona oferta specjalna

35,91 zł

39,90 zł

- +

 
Więcej

Rok dobrej zmiany widziany oczami publicystów, filozofek, politologów, działaczek feministycznych, badaczy, ekonomistów, dysydentów, dyplomatów. Wybitni eksperci w swoich dziedzinach stawiają diagnozy na temat układu sił i dynamiki konfliktu społecznego w Polsce, rekonstruują kształt zbiorowych wyobrażeń Polaków na temat życia publicznego, opisują stan państwa, wreszcie przyglądają się makroekonomii, polityce rodzinnej, edukacji, ochronie środowiska, stosunkowi do społeczeństwa obywatelskiego, sprawom bezpieczeństwa i obrony.

Pierwsze wydanie książki ukazało się dzięki wsparciu Fundacji im. Róży Luksemburg

 
Szczegóły
Rok wydania2017
Liczba stron464
Projekt okładkiKatarzyna Błahuta
ISBN/ISSN978-83-65369-65-9
Wysokość w mm210
Szerokość w mm132
SkładMarcin Hernas | tessera
WydanieDrugie
 
Patronat

TOK FM

 
Czytaj fragment

Zobacz też:

Recenzje | Wydarzenia | Fotorelacje

Recenzja: Głębsze spojrzenie na rządy PiS

Rafał Woś w "Dzienniku Gazecie Prawnej" o "Roku Dobrej Zmiany" Michała Sutowskiego:

15 lat KP/Zaproszenie/Skazani na dobrą zmianę? Drogi...

22 czerwca, czwartek, godz. 18.00. Goście: Kinga Dunin, Maciej Gdula, Rafał Woś, Michał Sutowski. Prowadzenie: Agata...

Menu