Graff. Jestem stąd

Feministka na placu zabaw, niania w Nowym Jorku, intelektualistka wszędzie– a do tego działaczka Kongresu Kobiet i autorka Świata bez kobiet, książki przełomowej dla debaty o Polsce czasów transformacji. Agnieszka Graff, jedna z najbardziej wyrazistych publicystek ostatnich lat, opowiada historię polskiego ruchu kobiecego, pokazuje zderzenie amerykańskiego campusu z wschodnioeuropejskim „patriarchatem po Seksmisji”, rysuje mapę dylematów współczesnego feminizmu.

 Jestem stąd to historia dojrzewania od młodzieńczego katolicyzmu i antykomunizmu, przez liberalny indywidualizm aż po lewicowy projekt opiekuńczej Matczyzny wszystkich Polaków, Polek i nie tylko.

Więcej szczegółów

978-83-63855-95-6

Nowy produkt

Ograniczona oferta specjalna

35,91 zł

39,90 zł

- +

 
Więcej

Książka lekka i głęboka zarazem: o odkrywaniu i budowaniu tożsamości, o feminizmie i gender, o kruchym społeczeństwie obywatelskim, o Manifie i Kongresie Kobiet oraz o życiu ideowym i codziennym w czasach transformacji i patriarchatu. To nie tylko wywiad z jedną z najciekawszych intelektualistek polskich to ważny przyczynek do najnowszej historii Polski. Konieczna lektura dla wszystkich, którzy są „stąd”. Tych „nie stąd” też porwie.
Magdalena Środa

W wywiadzie rzece z Agnieszką Graff po prostu się zaczytałem przez dwie noce i dzień pomiędzy nimi. Mówi ona o literaturze i humanistyce, o studiach gender, o światowym i polskim feminizmie i przede wszystkim o tożsamości — kobiety, Polki, matki, feministki. Z poruszającą szczerością Graff opowiada o tym, jak poznawała samą siebie, jak uczyła się nie bać oraz uwalniać własną siłę. Autorka pokazuje, jak kobiety polskie płacą cenę transformacji, i ostrzega, że zostało nam już niewiele czasu, by obronić własną podmiotowość oraz możliwość autonomicznych wyborów w najważniejszych sprawach życiowych.
Wiktor Osiatyński

 
Szczegóły
Rok wydania2014
Liczba stron400
ISBN/ISSN978-83-63855-95-6
Wysokość w mm210
Szerokość w mm132
Typ oprawymiękka
Data premiery2014-10-08
WydawnictwoKrytyka Polityczna
SkładMarcin Hernas
 
PATRONAT/MATRONAT

  

Zobacz też:

Recenzje | Wydarzenia | Fotorelacje

Zaproszenie/ Warszawa 20.05/ Autorki KP na Festiwalu Apostrof

W dyskusji p.t. "Literatura w polityce, polityka w literaturze" udział weźmie Agnieszka Graff oraz Anna Cieplak

[Warszawa 13 -14 05.] Wydawnictwo KP na Kongresie Kobiet

Zapraszamy wszystkie uczestniczki Warszawskiego Kongresu Kobiet na stoisko z książkami KP i spotkanie z M. Abramowicz...

Menu