Donald Trump. Jak on to zrobił?

Donald Trump. Jak on to zrobił?

David Cay Johnston

Wydanie: Cena:
27,93 zł
27,93 zł 39,90 zł -30%
Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni: 39,90

Chwilowo brak w magazynie

Zostaw swój adres email - powiadomimy Cię, gdy tytuł będzie dostępny.


Opis książki

Kim jest Donald Trump?

W jaki sposób stał się prawdopodobnie najbardziej wpływowym człowiekiem na świecie?

Donald Trump. Jak on to zrobił? to efekt ponad trzydziestoletniego śledztwa dziennikarskiego, fascynujący obraz wpływów i metod działania kontrowersyjnego przedsiębiorcy i celebryty.

Czego nauczył się od dziadka, nielegalnego imigranta z Niemiec, który wzbogacił się na budowaniu burdeli w czasach gorączki złota? Czy zostałby potentatem na rynku nieruchomości, gdyby nie współpraca z mafią i zatrudniani na czarno Polacy? Dlaczego dzwonił do magazynów plotkarskich, opowiadając o swoim nieistniejącym romansie z Carlą Bruni? Czemu hodował kozy na polu golfowym? Czy naprawdę jest miliarderem?

David Cay Johnston próbuje znaleźć odpowiedzi na te oraz liczne inne niewygodne pytania, pokazując często małe znane fakty z życia i kariery obecnego prezydenta USA.

Gwiazda mediów, urodzony inwestor, a może błyskotliwy polityk? Można go kochać albo nienawidzić, ale z pewnością warto wiedzieć, w jaki sposób, pomimo licznych skandali i kłopotów z prawem, Donald Trump stał się tym, kim jest.

Matronaty/patronaty

Recenzje

Szczegóły

Liczba stron:
288
Tytuł oryginału:
The Making of Donald Trump
Tłumaczenie:
Aleksandra Paszkowska
Redakcja:
Magdalena Jankowska
Projekt okładki:
Katarzyna Błahuta/ Agata Wiejak
ISBN:
978-83-65369-96-3
Rok wydania:
2017
Wysokość w mm:
225
Szerokość w mm:
145
Wydanie:
Miękka okładka

Zobacz też

BIO

David Cay Johnston

David Cay Johnston - dziennikarz śledczy, laureat nagrody Pulitzera w dziedzinie dziennikarstwa. Wieloletni reporter „New York Timesa” i były prezes Investigative Reporters and Editors (IRE), jest także autorem kilku bestsellerów „New York Timesa”, w tym Perfectly Legal i Free Lunch. Za swoją działalność otrzymał Medal IRE i Nagrodę George’a Polka. Opinie publikuje w „The Daily Beast”, „The National Memo”, „Tax Notes” oraz „USA Today”. Wykłada ekonomię, dziennikarstwo i politykę podatkową. Uczy w Koledżu Prawa Uniwersytetu w Syracuse i mieszka w Rochester (stan Nowy Jork).

foto: Larry D. Moore | CC BY-SA 4.0

Czytaj więcej

Wokół książki

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia