Wydanie: Cena:
31,43 zł
31,92 zł
31,43 zł 44,90 zł -30%
Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni: 44,90


Opis książki

Czym właściwie był dla Polek i Polaków okres pandemii koronawirusa? Jakie przyniósł zmiany - indywidualne, zbiorowe, społeczne? Jakie lęki i nadzieje wywołał? I przede wszystkim - co z niego pozostało?

Na te i inne pytania odpowiada książka, powstała na podstawie materiału zgromadzonego w ramach konkursu “Pamiętniki Pandemii”. Ponad 400 tekstów pisanych w pierwszych miesiącach pandemii koronawirusa porusza w bogaty i intymny sposób tematy takie jak zaburzenia psychiczne, dezinformację, stosunek do polityki w czasie przymusowego zamknięcia, doświadczenia kobiet czy nadawanie sensu zarazie przez pamięć zbiorową. “Pamiętniki Pandemii”, zawierające również pogłębioną analizę socjologiczną nadesłanych tekstów, są zapisem zbiorowego doświadczenia momentu, który miał przeobrazić świat.

Szczegóły

Liczba stron:
356
Projekt okładki:
Tomasz Stelmaski
ISBN:
978-83-67075-50-3
Data wydania:
Warszawa 2022
Wysokość w mm:
205
Szerokość w mm:
145
Wydanie:
Ebook
Miękka okładka
Gatunek:
esej

BIO

Maja Głowacka

Maja Głowacka - absolwentka socjologii i kulturoznawstwa w ramach kolegium MISH Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie związana z rynkiem wydawniczym. Jej zainteresowania spotykają się na przecięciu literatury i społeczeństwa. Z szczególną uwagą przygląda się wątkom klasowym i tożsamościowym. Publikowała m.in. w czasopiśmie „Widok. Teorie i Praktyki Kultury Wizualnej" oraz “Tekstach Drugich”.

Czytaj więcej

Monika Helak

Monika Helak - badaczka, publicystka, absolwentka socjologii w Kolegium MISH UW. Dawniej aktywistka, obecnie pracuje na przecięciu akademii i sektora prywatnego. Interesuje się polityką, genderem, studiami ludzko-zwierzęcymi i kulturą terapeutyczną.

Czytaj więcej

Małgorzata Łukianow

Małgorzata Łukianow - socjolożka, adiunktka na Wydziale Socjologii UW, wcześniej adiunktka w Instytucie Filozofii Socjologii PAN i asystentka na Uniwersytecie Technicznym w Chemnitz. Jej zainteresowania dotyczą głównie pamięcioznawstwa, socjologii kultury i wiedzy.

Czytaj więcej

Justyna Orchowska

Justyna Orchowska - doktor nauk społecznych, socjolożka, adiunktka w Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych EUROREG na Uniwersytecie Warszawskim. Jej zainteresowania badawcze obejmują socjologię miasta, partycypację społeczną oraz klasy społeczne i stratyfikację. Od 2014 roku związana z warszawskim trzecim sektorem oraz ruchami miejskimi.

Zdjęcie Jędrzej Sokołowski

Czytaj więcej

Mateusz Mazzini

Mateusz Mazzini - socjolog, reporter, latynoamerykanista, stały współpracownik Gazety Wyborczej i tygodnika POLITYKA. Absolwent Uniwersytetu Oksfordzkiego, w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk oraz na University College London prowadził badania nad pamięcią zbiorową w Polsce i Chile. Wykładowca Collegium Civitas.

Czytaj więcej

Wokół książki

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia