Mówić prawdę

Josef Formánek

Wydanie: Cena:
11,97 zł
27,92 zł
11,97 zł 39,90 zł -70%
Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni: 39,90


Opis książki


Powieść na podstawie prawdziwych wydarzeń. 

Wojna, ludzkie cierpienie, ale też miłość do życia, skrywane marzenia, siła i odwaga człowieka uwikłanego w wielką historię. Bernard Mares, bękart spłodzony w wyniku mezaliansu i podrzucony pod drzwiami kościoła, w poszukiwaniu namiastki rodziny decyduje się wstąpić do SS. Później zostaje żołnierzem Armii Czerwonej, najmłodszym regionalnym sekretarzem Partii Komunistycznej, więźniem, milionerem i jedynym lokatorem wysypiska śmieci. Kilkakrotnie bliski śmierci, spotkał wielką miłość, stracił ją i szukał jej ponownie. Podobnie jak odpowiedzi na pytanie: jakie jest znaczenie ludzkiego życia? Ta ekscytująca, okrutna, niewiarygodna, ale prawdziwa historia rozgrywa się w Austrii, Czechosłowacji, Niemczech, Rosji, Indonezji i Wenezueli. Wysłuchując i opisując opowieść Maresa, autor jednocześnie rozlicza się ze swoim własnym życiem. 

Wielka powieść, jakich prawie się już dziś nie pisze.

Patronaty/matronaty

Szczegóły

Liczba stron:
480
Tytuł oryginału:
Mluviti pravdu
Tłumaczenie:
Andrzej S. Jagodziński
Projekt okładki:
Anna Pluta
Skład:
Katarzyna Błahuta
ISBN:
978-83-66232-58-7
Rok wydania:
2019
Typ oprawy:
miękka
Wysokość w mm:
195
Szerokość w mm:
125
Wydanie:
Ebook
Miękka okładka

Zobacz też

BIO

Josef Formánek

Urodził się w 1969 roku w Czechosłowacji, w Uściu nad Łabą. Pisarz, dziennikarz, podróżnik. Autor licznych powieści, m.in. Prsatý muž a zloděj příběhů, Úsměvy smutných mužů, Syn větru a prsatý muž. Mluviti pravdu czyli Mówić prawdę to pierwsza jego powieść przetłumaczona na język polski.

Zdjęcie: Mravenecnik at Czech Wikipedia

Czytaj więcej

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia