Rado Boy

Dorota Jaworska

Wydanie: Cena:
27,92 zł
23,92 zł
27,92 zł 34,90 zł -20%

Opis książki

Polubiłeś „Fanfika”? Pokochasz „Rado Boya”!

Kamil przygotowuje się do matury w prywatnym liceum, jest dobrym uczniem, atrakcyjnym chłopakiem, któremu pozornie niczego nie brakuje. Mimo to cierpi. Mieszka z rygorystyczną babcią, bo matka nie ma dla niego czasu, a ojciec dawno przepadł bez wieści. Od samotności ucieka w świat marzeń, muzyki i poezji. Latami dręczony przez Kubę, lidera szkolnych koszykarzy, stara się przetrwać, nie ulec pragnieniu śmierci. Przy życiu trzyma go niewytłumaczalna potrzeba odnalezienia ojca.

Wszystko zmienia spotkanie Kamila z młodym poetą-celebrytą Wojciechem Gierdoniem. Nieoczekiwana znajomość staje się początkiem nowego życia, pełnego nieznanych uczuć i zaskakujących wydarzeń. Choć często katastrofalne w skutkach, sprawią one, że Kamil nie tylko odkryje mroczne tajemnice własnej rodziny, w której nikt nie jest tym, za kogo się podawał, ale też  zostanie zmuszony do zmierzenia się z niełatwą prawdą o sobie.

Debiut literacki Doroty Jaworskiej wyrastający z doświadczeń osób, które przewinęły się przez jej życie, to pierwsza z cyklu opowieści poświęconych ofiarom wszechobecnej wokół nas przemocy wynikającej z uprzedzeń, kompleksów, nałogów, strachu, niewiedzy czy  zazdrości. Historia ta dedykowana jest tym wszystkim, którzy mają odwagę być sobą, nawet za cenę samotności czy cierpienia. 

Recenzje

Matronaty/patronaty

Szczegóły

Liczba stron:
292
Projekt okładki:
Anna Pluta
Skład:
Katarzyna Błahuta
ISBN:
978-83-66232-15-0
Rok wydania:
2019
Wysokość w mm:
195
Szerokość w mm:
125
Wydanie:
Ebook
Miękka okładka

Zobacz też

BIO

DJ

Dorota Jaworska

Nauczycielka, która mówi o sobie, że dzięki pracy z młodzieżą nie ma jak porządnie się zestarzeć; pasjonatka bliskich i dalekich podróży, choć jako miłośniczka piłki nożnej uprawia również turystykę stadionową. W swoim życiu zajmowała się niemal wszystkim,  od pracy w sklepie żelaznym podczas studiów, poprzez wyczerpującą aktywność społeczną, rwanie francuskich winogron aż po inspirujące doświadczenia  w domu teściowej Erica Hobsbawma. Przez przypadek wkręcona w świat ludzi spod znaku LGBT, swoimi działaniami spłaca dług wobec tych, którzy podali jej rękę w trudnych chwilach.  Publikowała m. in. w "Replice". "Rado Boy" to jej debiut książkowy.

Czytaj więcej

Wokół książki

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies