Nieuprzejmość

Katarzyna Kochmańska

Wydanie: Cena:
20,94 zł
17,94 zł
20,94 zł 34,90 zł -40%

Opis książki

To książka o przemocy naszej powszedniej, choć nikt nikogo nie molestuje, nie gwałci i nie bije. Tu przemoc ujawnia się w bardziej subtelnych mechanizmach, które wszyscy tak dobrze znamy - szantażach emocjonalnych, grach uczuciowych, trudnych relacjach rodzinnych. 

To powieść z kluczem o warszawce wyższej klasy średniej, gdzie wyjście na wernisaż może nieść za sobą więcej niebezpieczeństw niż walka w okopach.

Jest to też książka o samotności i tajemnicy, skrywanej przez główną bohaterkę, która choć wydaje się opowiadać o sobie z ekshibicjonistyczną szczerością, to z lęku przed byciem „nieuprzejmą” pewne sprawy zostawia tylko dla siebie.

Napisana z subtelnym poczuciem humoru i wnikliwą znajomością ludzkiej psychiki Nieuprzejmość po mistrzowsku ukazuje meandry życia pokolenia współczesnych trzydziesto- i czterdziestolatków.

Matronaty/patronaty

Recenzje

Szczegóły

Liczba stron:
288
Tytuł oryginału:
Nieuprzejmość
Ilustracja na okładce:
Olga Budzan
Projekt okładki:
Katarzyna Błahuta
Skład:
Katarzyna Błahuta
ISBN:
978-83-65853-87-5
Rok wydania:
2018
Typ oprawy:
miękka
Wysokość w mm:
195
Szerokość w mm:
125
Wydanie:
Ebook
Miękka okładka
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Krytyki Politycznej

Zobacz też

BIO

Katarzyna Kochmańska

Absolwentka teatrologii na UJ, scenariopisarstwa w  PWSFTviT w Łodzi, gender studies na PAN. Z zawodu scenarzystka. Interesuje się psychoanalizą, feminizmem i ochroną przyrody. Nieuprzejmość jest jej debiutem powieściowym.

Czytaj więcej

Wokół książki

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies