Tyrania wyboru

Wciąż słyszymy, że jesteśmy kowalami własnego losu. Możemy wybierać wszystko: drogę kariery, miłosne relacje, a nawet to, kim jesteśmy. Tak jakbyśmy byli klientami w gigantycznym hipermarkecie. Będziemy szczęśliwi, jeśli tylko dokonamy właściwego wyboru. Tylko jak to zrobić, gdy jesteśmy coraz bardziej zagubieni, pośród coraz większej liczby możliwości?

Tyranii wyboru Renata Salecl zastanawia się, jak doszło do tego, że idea wyboru tego, kim chcemy być i imperatyw „stawania się sobą”, zaczęły działać przeciwko nam. Dlaczego sprawiają, że jesteśmy bardziej lękliwi i bezradni zamiast mieć więcej wolności. A także, co zrobić, żeby to zmienić.

Salecl rozprawia się z mitem, że zbiór dobrych rad z poradnika, a co dopiero cały rynek książek oferujących radykalnie sprzeczne wskazówki, może uczynić nas bardziej szczęśliwymi.

„The Guardian”

Więcej szczegółów

978-83-63855-56-7

Nowy produkt

Ograniczona oferta specjalna

31,41 zł

34,90 zł

- +

 
Więcej

Pełna energii, ważnych analizy i anegdot książka, inteligentnie pokazuje pułapki czyhająca na nas pomiędzy internetowym randkami, wyposażeniem feng-shui i najnowszymi rodzajami diety.

„The Independent”

Piękny i mądry esej, który pozwala czytelnikom odkryć ukrytą logikę ich codziennego życia.

Darian Leader

 
Szczegóły
Tytuł oryginałuChoice
Rok wydania2013
Liczba stron232
Projekt okładkiHanna Gill-Piątek
ISBN/ISSN9788363855567
TłumaczenieBarbara Szelewa
Wysokość w mm210
Szerokość w mm132
Typ oprawymiękka
Data premiery2013-11-15
WydawnictwoKrytyka Polityczna
SkładKatarzyna Błahuta
 
O AUTORCE

Renata Salecl (1962) – słoweńska filozofka, socjolożka i teoretyczka prawa. Pracuje w Instytucie Kryminologii Wydziału Prawa Uniwersytetu w Lublanie. Visiting professor m.in. w London School of Economics i Birbeck College University of London. Autorka m.in. The Spoils of Freedom: Psychoanalysis and Feminism after the Fall of Socialism (1994) i(Per)wersje miłości i nienawiści (wyd. polskie 2009). W 2011 została uznana kobietą roku słoweńskiej akademii.

 
PATRONAT

 

Menu