Anty-Edyp. Kapitalizm i schizofrenia

Anty-Edyp. Kapitalizm i schizofrenia

Gilles Deleuze, Félix Guattari

Wydanie: Cena:
48,93 zł
47,92 zł
48,93 zł 69,90 zł -30%
Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni: 69,90

Chwilowo brak w magazynie

Zostaw swój adres email - powiadomimy Cię, gdy tytuł będzie dostępny.


Opis książki

Gdy Anty-Edyp po raz pierwszy ukazał się we Francji, przez jednych został okrzyknięty arcydziełem, a przez innych heretyckim szaleństwem. W swojej najważniejszej książce Gilles Deleuze i Félix Guattari przeprowadzają błyskotliwą krytykę mieszczańskiego użytku z psychoanalizy i zarysowują projekt materialistycznej psychiatrii, dostarczając narzędzi pozwalających zrozumieć powiązanie chorób psychicznych i formacji społecznych. Zastanawiają się również, czy kapitalizm jest wieczny, czy napotka gdzieś swoją absolutną granicę, i próbują odpowiedzieć na nader aktualne pytanie: dlaczego ludzie pragną faszyzmu?


Dziś, po ponad czterdziestu latach od publikacji, Anty-Edyp pozostaje kontrowersyjnym, lecz znaczącym wkładem w bardzo potrzebną dyskusję o charakterze wolnej myśli i naszego uwewnętrznionego faszyzmu.

Recenzje

Szczegóły

Liczba stron:
400
Tytuł oryginału:
Capitalisme et schizophrénie. L'anti-Œdipe
Tłumaczenie:
Tomasz Kaszubski
Redakcja:
Joanna Bednarek
Projekt okładki:
Katarzyna Błahuta
Skład:
Katarzyna Błahuta
ISBN:
978-83-65369-82-6
Rok wydania:
2017
Typ oprawy:
miękka ze skrzydełkami
Wysokość w mm:
250
Szerokość w mm:
176
Wydanie:
Ebook
Miękka okładka

Zobacz też

BIO

Gilles Deleuze

Gilles Deleuze (1925-1995) – filozof. Stworzył teorię przyznającą prymat różnicy i immanencji, , analizował ludzkie (i nie-ludzkie) pragnienia i ich rolę dla natury, społeczeństwa i sztuki. Jeden z najwybitniejszych przedstawicieli  poststrukturalizmu, do dziś inspiruje posthumanizm, object oriented ontology czy nowy materializm. Jego prace wywarły trwały wpływ na szereg dyscyplin nauk humanistycznych, w tym filozofię, sztukę i teorię literatury. Autor głośnych prac: Nietzsche i filozofia (1967, wyd. pol. 1993), Różnica i powtórzenie (1969, wyd. pol. 1997), Logika sensu (1969, wyd. pol.  2011), oraz napisanego wraz z Félixem Guattarim Anty-Edyp. Kapitalizm i schizofrenia oraz Tysiąc plateau. Kapitalizm i schizofrenia 2 (1980, wyd. pol. 2015).

Czytaj więcej
FG

Félix Guattari

Félix Guattari (1930-1992) – psychoterapeuta i filozof. Współtwórca (wraz z Gilles'em Deleuze’em) pojęcia „schizoanaliza” i twórca pojęcia „ekozofia”. Autor wielu książek, w tym (napisanych z Gilles'em Deleuze’em) dwóch tomów Kapitalizmu i schizofrenii: Tysiąc plateau (wyd. pol. 2015) i Anty-Edyp.

Czytaj więcej

Wokół książki

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia