Szósta rano. Kto puka? Jak ojczyzna Solidarności zmienia się w państwo policyjne

Moje książki to fikcja, Niemczyk pokazuje, jak przerażająca może być prawda. Przeczytajcie tę książkę, zanim ktoś zapuka do waszych drzwi.

Vincent V. Severski

 

Szefowie służb na zieloną trawkę, a na ich miejsce zaufani ludzie PiS. Sanacyjny mesjanizm ministrów Mariusza Kamińskiego i Zbigniewa Ziobry. Walka z terroryzmem jako wytrych do inwigilacji Polaków. Służby na telefon i prokuratorskie kariery zależne od humorów władzy. Zmiany prawa, po których to, co w latach 2005–2007 było ekscesem, staje się normą postępowania. Służby specjalne, które w państwowym dziale kadr decydują o wszystkim.

To wszystko w jednym z najbezpieczniejszych krajów Europy, który terrorystów „zna” głównie z telewizji, a bezpieczeństwa na ulicach zazdrościć mu mogą najbardziej rozwinięte demokratyczne państwa Zachodu.

Więcej szczegółów

978-83-65853-73-8

Nowy produkt

Ograniczona oferta specjalna

35,91 zł

39,90 zł

- +

 
Więcej

Do czego PiS potrzebne jest ręczne sterowanie służbami? Kto steruje aparatem bezpieczeństwa i nadzoru po 2015 roku? Czy obóz Jarosława Kaczyńskiego zlikwiduje patologie wymiaru sprawiedliwości III RP – przewlekłość postępowań, nierówny dostęp, ślepotę na los wykluczonych? A może to tylko medialny spektakl maskujący walkę o utrzymanie władzy i zapanowanie nad społeczeństwem?

O kulisach i o fasadzie, o prawie i praktyce „policyjnego państwa PiS” pisze Piotr Niemczyk, w latach 80. działacz demokratycznego podziemia, w tym organizacji opozycyjnej Ruch Wolność i Pokój, w wolnej Polsce członek kierownictwa Zarządu Wywiadu Urzędu Ochrony Państwa, ekspert do spraw służb specjalnych.

Odważny, bezkompromisowy i szczery do bólu. Nikt jeszcze nie opisał mechanizmów PiS-owskiej władzy w sposób bardziej otwarty i precyzyjny. Koniecznie przeczytajcie tę książkę.

Władysław Frasyniuk

 
Szczegóły
AutorPiotr Niemczyk
Rok wydania2018
Liczba stron288
Projekt okładkiKatarzyna Błahuta
ISBN/ISSN978-83-65853-73-8
Wysokość w mm210
Szerokość w mm132
Typ oprawymiękka
WydawnictwoWydawnictwo Krytyki Politycznej

Zobacz też:

Recenzje | Wydarzenia | Fotorelacje

Premiera książki Piotra Niemczyka "Szósta rano. Kto puka?"

2 października, godzina 19:00, siedziba Gazety Wyborczej, Czerska 8/10 w Warszawie

Menu