Do czego PiS potrzebna jest konsolidacja władzy? Kto steruje aparatem bezpieczeństwa i nadzoru po 2015 roku? Czy obóz Jarosława Kaczyńskiego zlikwiduje patologie wymiaru sprawiedliwości III RP – przewlekłość postępowań, nierówny dostęp, ślepotę na los wykluczonych? A może to tylko medialny spektakl maskujący walkę o utrzymanie władzy i zapanowanie nad społeczeństwem?

Spotkanie z Piotrem Niemczykiem, autorem książki "Szósta rano . Kto puka? Jak ojczyzna Solidarności zmienia się w państwo policyjne" poprowadzi profesor Fryderyk Zoll. 

Piotr Niemczyk – były działacz opozycyjny i więzień polityczny. Współzałożyciel Ruchu Wolność i Pokój. Drukarz i dziennikarz „Tygodnika Mazowsze”. Więzień polityczny. W latach 1990–1994 dyrektor Biura Analiz i Informacji i zastępca dyrektora Zarządu Wywiadu UOP. W latach 2000–2001 doradca Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji – organizator Krajowego Centrum Informacji Kryminalnej. W 2001 roku był wiceministrem gospodarki. Od 1998 roku do 2015 roku (z przerwą w latach 2001–2007) ekspert Sejmowej Komisji do spraw Służb Specjalnych. Obecnie niezależny konsultant i wykładowca akademicki w zakresie technik i metod analizowania i przetwarzania informacji.

Prof. Fryderyk Zoll, prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu w Osnabrueck. Dr h.c. Narodowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Tarnopolu. W latach 2011 - 2015 członek Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego. Wiceprzewodniczący Zarządu Regionu KOD Małopolska