Przespana rewolucja

Przemysław Sadura, Alicja Dańkowska

Wydanie: Cena:
0,00 zł
0,00 zł

Opis książki

„Atmosfera w regionie Bełchatowa przypomina tę znaną z pokładu „Titanica” tuż przed zderzeniem z górą lodową. Kurs jest kolizyjny, orkiestra pasażerom przygrywa w najlepsze, tylko na mostku trwa kłótnia, kto ma im powiedzieć, że zaraz będzie katastrofa – tym bardziej, że szalup ratunkowych nie przygotowano w odpowiedniej ilości."

Raport Przemysława Sadury i Alicji Dańkowskiej przedstawia diagnozę sytuacji społecznej w regionie bełchatowskim w przededniu transformacji energetycznej, rekonstruując świadomość i postawy przedstawicieli lokalnych społeczności, byłych i obecnych pracowników kompleksu, pracowników lokalnych instytucji i organizacji pozarządowych oraz władz lokalnych. W części końcowej autorka i autor rekomendują kilka kierunków działań. Choć nie uda się już raczej spowodować, że sytuacja w regionie będzie dobra (na to zdaje się jest już za późno), to zapewne mogą zminimalizować negatywne konsekwencje obecnej sytuacji. Proponowana lista nie jest oczywiście wyczerpująca, wierzymy jednak, że wywoła dyskusję w gronie decydentów, ekspertów i interesariuszy, a tym samym pomoże w podjęciu właściwych działań. Sprowokowanie takiej dyskusji jest głównym celem publikacji niniejszego raportu.

Koordynacja badania: Fundacja Pole Dialogu

Raport powstał przy wsparciu Client Earth. Prawnicy dla ziemi.

Szczegóły

Wydanie:
Ebook

Zobacz też

BIO

Przemysław Sadura

Przemysław Sadura (ur. 1977)  – socjolog i publicysta. Wykłada w Instytucie Socjologii i na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.  Od 10 lat prowadzi badania społeczne dla organizacji pozarządowych i administracji publicznej. Zawodowo zwolennik aktywnych metod badawczych i pracy warsztatowej.  Jest autorem m.in. podręcznika “Konsultacje w społeczności lokalnej”, wydanego przez IS UW i współautorem książki “Partycypacja. Przewodnik Krytyki Politycznej”. Współzałożyciel fundacji Pole Dialogu, członek zespołu Krytyki Politycznej.

Czytaj więcej
AD

Alicja Dańkowska

Alicja Dańkowska – doktorantka i asystentka badawcza w Katedrze Zarządzania w Społeczeństwie Sieciowym Akademii Leona Koźmińskiego. W tym roku będzie bronić pracę doktorską na temat społecznych aspektów transformacji energetycznej. Jej zainteresowania badawcze dotyczą rozwoju oddolnych ruchów klimatycznych, klastrów energii oraz regionów węglowych w dobie transformacji. 

Czytaj więcej

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies