Przyszłość zależy od nas

Christiana Figueres, Tom Rivett-Carnac

Wydanie: Cena:
22,45 zł
39,90 zł
39,90 zł
22,45 zł 44,90 zł -50%
Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni: 44,90


Opis książki

"Przyszłość zależy od nas. Przewodnik po kryzysie klimatycznym dla niepoprawnych optymistów"

Stoimy dziś przed wyjątkową szansą stworzenia przyszłości, która będzie nie tylko bardziej zrównoważona, ale zwyczajnie lepsza.

·        Możemy mieć dostęp do wydajniejszych i tańszych środków transportu, co doprowadzi do ograniczenia nadmiernego ruchu na ulicach.

·        Możemy cieszyć się czystym powietrzem, które pozytywnie wpłynie na nasz stan zdrowia i sprawi, że życie w miastach będzie o wiele przyjemniejsze.

·        Możemy też rozsądniej korzystać z zasobów naturalnych przez ograniczenie zanieczyszczania terenów lądowych i wód.

Jeśli zdołamy zmienić podejście na takie, które sprzyja środowisku naturalnemu, będzie to znak, że jako ludzkość dojrzeliśmy i zmądrzeliśmy. Nie umniejszając powagi sytuacji, z jaką przyszło nam się zmagać w obliczu zmian klimatu, wciąż jesteśmy w stanie zmienić bieg wydarzeń i nie ma żadnych obiektywnych dowodów na to, że to nie może się udać.

Niezależnie od tego, czy na zmiany klimatu reagujecie z lekceważeniem, lękiem czy złością, potraktujcie tę książkę jako zaproszenie do udziału w tworzeniu przyszłości. I choć może nas zniechęcać to, jak trudne jest to wyzwanie, uwierzcie – wspólnie możemy mu podołać, bo mamy wszystkie narzędzia, by zatrzymać zmiany klimatu.

Christiana Figueres i Tom Rivett-Carnac, twórcy porozumienia paryskiego, przedstawiają możliwe scenariusze i wskazują, co rządy, korporacje i każdy z nas może i musi zrobić, abyśmy mogli powstrzymać katastrofę klimatyczną.  Lepsza przyszłość jest możliwa.

RECENZJE

Szczegóły

Liczba stron:
320
Tytuł oryginału:
The Future We Choose: Surviving the Climate Crisis
Tłumaczenie:
Aleksandra Szymczyk
Projekt okładki:
Sara Czyż
ISBN:
978-83-66586-46-8
ISBN wydanie e-book:
978-83-66586-65-9
Data wydania:
2021
Typ oprawy:
miękka
Wysokość w mm:
210 mm
Szerokość w mm:
132 mm
Wydanie:
Audiobook
Ebook
Miękka okładka

Zobacz też

BIO

Christiana Figueres

Christiana Figueres - polityczka z 35-letnim doświadczeniem w zakresie polityki krajowej, międzynarodowej i negocjacji wielostronnych. W latach 2010-2016 pełniła funkcję Sekretarz Wykonawczej Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu. Jest córką trzykrotnego prezydenta Kostaryki, którego jednym z osiągnięć była likwidacja tamtejszej armii. Przewodniczyła pracom nad porozumieniem paryskim - pierwszym powszechnym i wiążącym porozumieniem dotyczącym klimatu, podpisanym w 2016 roku. 

Czytaj więcej

Tom Rivett-Carnac

ekspert w dziedzinie międzynarodowej dyplomacji, polityki energetycznej i zmian klimatu. A także bezpośredni spadkobierca sir Jamesa Rivett-Carnaca, który przez wiele lat był dyrektorem Kompani Wschodnio Indyjskiej, a także gubernatorem brytyjskiego protektoratu w Indiach.

Czytaj więcej

Wokół książki

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia