Nie nasza wina, nie nasz problem

Przemysław Sadura, Zofia Bieńkowska, Piotr Drygas

Wydanie: Cena:
0,00 zł
0,00 zł

Opis książki

Raport jest publikacją Fundacji im. Heinricha Bölla w Warszawie we współpracy z Fundacją Pole Dialogu.

Raport w wersji pdf przeczytasz tutaj.

Autorzy postanowili zbadać, jak COVID-19 wpłynął na postawy Polek i Polaków wobec zmian klimatu. Czego się dowiadujemy się z ich raportu? Np. tego, że mieszkańcy metropolii popierali ograniczenia dotyczące palenia węglem, jeżdżenia samochodem albo jedzenia mięsa. Rozmówcy z mniejszych miejscowości i pochodzący z klas ludowych popierali z kolei ograniczenia podróży lotniczych, luksusowej konsumpcji czy drogich wakacji. Czym jest hipokryzja klimatyczna? Ile możemy poświęcić dla klimatu? Czy zawsze to inni są winni? Jak nas zmienia koronawirus? Na wszystkie te pytania odpowiadają w raporcie Przemysław Sadura, Zofia Bieńkowska i Piotr Drygas.

Matronaty/Patronaty

Szczegóły

Wydanie:
Ebook

Zobacz też

BIO

Przemysław Sadura

Przemysław Sadura (ur. 1977)  – socjolog i publicysta. Wykłada w Instytucie Socjologii i na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.  Od 10 lat prowadzi badania społeczne dla organizacji pozarządowych i administracji publicznej. Zawodowo zwolennik aktywnych metod badawczych i pracy warsztatowej.  Jest autorem m.in. podręcznika “Konsultacje w społeczności lokalnej”, wydanego przez IS UW i współautorem książki “Partycypacja. Przewodnik Krytyki Politycznej”. Współzałożyciel fundacji Pole Dialogu, członek zespołu Krytyki Politycznej.

Czytaj więcej
ZB

Zofia Bieńkowska

Zofia Bieńkowska - doktorantka socjologii na UW, badaczka w Instytucie Antropologii Społecznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Czytaj więcej
PD

Piotr Drygas

Piotr Drygas - doktorant socjologii na Uniwersytecie Warszawskim.

Czytaj więcej

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies