Pozdrowienia z Noworosji

Wojna na Ukrainie zaskoczyła Europę, która przywykła do „odwiecznego” pokoju w pobliżu swoich granic. Jak się okazało, niesłusznie.

Po dramatycznych wydarzeniach na kijowskim Majdanie i rosyjskiej aneksji Krymu akcja przeniosła się do Donbasu, gdzie prorosyjscy separatyści zamarzyli o nowym regionie Rosji – Noworosji.

Nieliczne początkowo demonstracje przeistoczyły się w otwarty konflikt zbrojny podsycany i wspierany przez władze w Moskwie.

Paweł Pieniążek na bieżąco relacjonował te wydarzenia dla polskiej prasy, radia i telewizji. Był pierwszym dziennikarzem, który dotarł do wraku zestrzelonego przez separatystów samolotu malezyjskich linii lotniczych.

W Pozdrowieniach z Noworosji opisuje tragikomiczne narodziny konfliktu i jego tragiczne konsekwencje – katastrofę humanitarną, zniszczone miasta i zdruzgotane marzenia ludzi o normalnym życiu.

Więcej szczegółów

978-83-64682-29-2

Nowy produkt

Ograniczona oferta specjalna

31,41 zł

34,90 zł

- +

 
Więcej

Paweł Pieniążek jest na wschodzie Ukrainy praktycznie od początku konfliktu. Pieniążek to praktycznie instytucja, był wszędzie, orientuje się. Dziennikarze, wymieniajac sie informacjami, chcąc nie chcąc obracają Pieniążkiem jak dziennikarską walutą. "Pieniążek mówił, że...", "Pieniążek pisał, że...", "Pieniążek był w...". "Pozdrowienia z Noworosji" to owoc tego obracania sie i bycia wszędzie. Rozjaśnia sprawę i pozwala spojrzeć na wszystko od każdej strony. Bo był z każdej strony i widział. 
Ziemowit Szczerek

 
Szczegóły
Rok wydania2015
Liczba stron240
ISBN/ISSN9788364682292
Wysokość w mm210
Szerokość w mm132
Typ oprawymiękka
Data premiery2015-01-30
WydawnictwoKrytyka Polityczna
SkładMarcin Hernas

Recenzje | Wydarzenia | Fotorelacje

Menu