Parafrazy

Znacie Dziady Mickiewicza? Przeczytajcie Dziady. Ekshumacja Demirskiego. Oglądaliście Czterech pancernych? Przeczytajcie Niech żyje wojna!

Parafrazy Pawła Demirskiego to książka najbardziej wyrazistego autora współczesnego teatru zaangażowanego społecznie. Spektakle na podstawie Parafraz były jednymi z najczęściej dyskutowanych polskich realizacji teatralnych minionych lat. Autorowi zarzucano profanowanie klasyki i uzurpatorski stosunek do wieszczów. I… jest to prawda.

Więcej szczegółów

978-83-62467-00-6

Nowy produkt

Promocja ważna jeszcze:

35,91 zł

39,90 zł

Chwilowo brak w magazynie.
 
Więcej

SPIS TREŚCI
Igor Stokfiszewski, Demirski. Synteza
Dziady. Ekshumacja
Diamenty to węgiel, który wziął się do roboty
Ifigenia. Nowa tragedia (Paweł Demirski, Michał Zadara)
Opera gospodarcza dla ładnych pań i zamożnych panów
Niech żyje wojna!
Był sobie Andrzej Andrzej Andrzej i Andrzej
Joanna Krakowska, Demi(d)ramy

 
Szczegóły
Liczba stron484
ISBN/ISSN9788362467006
Wysokość w mm195
Szerokość w mm195
Typ oprawymiękka ze skrzydełkami
WydawnictwoKrytyka Polityczna
SkładMichał Korchowiec
 
O AUTORZE

Paweł Demirski (1979) – dramaturg, członek zespołu Krytyki Politycznej. Autor m.in. Kiedy przyjdą podpalić dom, to się nie zdziw, From Poland with Love, Padnij, Wałęsa. Historia wesoła, a ogromnie przez to smutna, Dziady. Ekshumacja, Był sobie Polak, Polak, Polak i diabeł, Śmierć podatnika. W latach 2003 – 2006 kierownik literacki Teatru Wybrzeże. W 2003 roku był stypendystą Royal Court Theatre w Londynie. Wraz z Moniką Strzępką nagrodzony Paszportem Polityki w kategorii Teatr za rok 2010. Ich spektakl Był sobie Andrzej Andrzej Andrzej i Andrzej zdobył Grand Prix międzynarodowego festiwalu teatralnego Boska Komedia.

 
CZYTAJ FRAGMENT

Recenzje | Wydarzenia | Fotorelacje

Menu