Nie być Bogiem. Autobiografia na cztery ręce

Nie być Bogiem. Autobiografia na cztery ręce

Gianni Vattimo

Wydanie: Cena:
31,41 zł
31,41 zł 34,90 zł -10%
Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni: 34,90

Chwilowo brak w magazynie

Zostaw swój adres email - powiadomimy Cię, gdy tytuł będzie dostępny.


Opis książki

Gianni Vattimo to jedna z największych gwiazd europejskiej filozofii.

Uczeń Pareysona i Gadamera, uważny czytelnik Nietzschego i Heideggera, twórca koncepcji „słabego myślenia” i „słabego chrześcijaństwa”. Postmodernista, przyjaciel Rorty’ego i nieoczywisty katolik.

Nie być Bogiem to nietypowa biografia, napisana w formie dialogów z pisarzem Piergiorgio Paterlinim Vattimo opowiada o trzech niedających się oddzielić aspektach swojego życia: filozofii, politycznym zaangażowaniu i miłości. Filozofia określa jego polityczne wybory, a życie intymne staje się problemem politycznym.

W tle narracji Vattimo rysuje się historia intelektualnego i politycznego życia Włoch ostatniego półwiecza.

Czytaj fragment

Szczegóły

Liczba stron:
160
Tytuł oryginału:
Non essere Dio - un' autobiografia a quattro mani
Projekt okładki:
Hanna Gill-Piątek, Tomasz Piątek
Skład:
manufaktura
ISBN:
9788362467334
Rok wydania:
2011
Typ oprawy:
miękka ze skrzydełkami
Wysokość w mm:
205
Szerokość w mm:
145
Wydawnictwo:
Krytyka Polityczna

Zobacz też

BIO

Gianni Vattimo

Gianni Vattimo (1936) – profesor filozofii teoretycznej na Universitŕ degli Studi di Torino, gdzie uczy filozofii i estetyki. Wykładał w Stanach Zjednoczonych (w Yale, Los Angeles, Nowym Jorku). Jako felietonista stale współpracuje z prasą, publikował w „La Stampa”, „L’Espresso”, „Il Manifesto”, „L’Unitŕ”, „El Pais” i „Clarin”. W latach 1999–2003 i ponownie od 2009 roku deputowany do Parlamentu Europejskiego. Do jego najważniejszych prac należą m.in. Koniec nowoczesności (1985, wyd. polskie 2006) i Społeczeństwo przejrzyste (1989, wyd. polskie 2006). Nakładem Krytyki Politycznej ukazała się jego książka Nie być Bogiem (2011). Publicznie ujawnił, że jest homoseksualistą. Deklaruje również, że jest katolikiem („który przywitał śmierć Boga”), a zarazem ateistą.

Czytaj więcej

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia